Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Wi-Fi Campus

Autor: Caramel Architekten | Ulrich Aspetsberger, Martin Haller, Günter Katherl
Spolupráce: Oliver Berlinghoff
Adresa: Bahnhofstraße 24, Dornbirn, Rakousko | mapa
Web: www.vlbg.wifi.at
Investor: Wi-Fi Vorarlberg
Projekt: 2003-05 Realizace: 2005-08
Soutěž: 2002 Užitná plocha: 6500 m²
Obestavěný prostor: 28000 m³

“Wi-Fi Campus“ představuje rozšíření původního objektu Wi-Fi, který se nachází v nově vznikající urbanistické zástavbě mezi železniční stanicí a městským centrem. Pozemek je vymezen ulicemi Grabenweg a Bahnhofstraße. Návrh tvoří dva srpovitě zahnuté objekty. Některé části objektu působí, jako by se vznášely nad zemí. Vnitřní část bloku zůstala nezastavěná, čímž mohlo vzniknout nové veřejné prostranství. Při navrhování byl uplatněn princip vrstvení výškových úrovní. Postupné odvíjení vnitřních prostorů tak lze zažívat netradičním způsobem propojujícím vnitřní i vnější části návrhu. Z ulice Bahnhofstraße prochází domem velkorysý otvor, kterým se vstupuje do celého areálu a prochází do vnitřního dvora. Tento krytý “portál“ slouží také jako místo k posezení ve venkovní kavárně a jako centrální křižovatka směřující návštěvníky do Wi-Fi, restaurace a jednotlivým nájemníkům. Ve vnitřními rozvržení místností se odráží okolní podmínky. V samotném středu leží víceúčelový prostor a dvoupodlažní restaurace. Přechody mezi jednotlivými podestami dávají návštěvníkům zažívat budovu z řady různých úhlů a získat dojem z celkového propojení venkovních prostorů a vnitřních místností. K podpoření dynamického dojmu je fasáda složená z černých pásků obíhajících kolem celého objektu propisujících se také do interiéru vstupní části a restaurace.
Caramel Architekten
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 19.03.17
Návštěvnost: 9101 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.