Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Channel 4

Autor: Richard Rogers
Adresa: 124 Horseferry Road, Westminster, Londýn, Velká Británie | mapa
Web: www.channel4.com
Náklady: 57 000 000 Euro Realizace: 1990-94

Návrh posiluje stávající uliční síť, uzavírá nově vzniklé veřejné náměstí a vytváří pozoruhodné sídlo firmy, které je prosvětlené, energeticky úsporné a racionálně řešené.

Hlavní budovu Channel 4, která stojí na prominentní parcele v blízkosti Victoria Station, tvoří 15000 čtverečních metrů ploch ředitelství, vysílacího studia, podzemní parkoviště a zahrada. Budova oděná do šedě natřených hliníkových panelů a skla zabírá severní a západní stranu pozemku. Developeři přes obytné stavby, zvolili své vlastní architekty, a ti postavili bloky činžovních domů na jižním a východním okraji parcely. Ve dvou čtyřpodlažních křídlech uspořádaných do tvaru L jsou kanceláře, které jsou schopny pojmout až 600 zaměstnanců. Křídla jsou mezi sebou propojena zakřivenou skleněnou halou a na rozích jsou orámována ’strážními věžemi’. Nalevo jsou čtyři konferenční místnosti poskládané na sebe a vpravo jsou výtahy, komíny z kotelny, chladící zařízení a docela nahoře vysílací antény. Vstup skrze dramaticky zaoblenou zavěšenou stěnou ze skla je dominantním prvkem celého návrhu. Stupňovitá rampa stupá z ulice a dále pak pokračuje přes skleněný most, který se pne nad foyer a kinosálem umístěným pod ním. Prostor za recepcí vyplňuje restaurace s výhledem do zahrady. Rozlehlá střešní terasa rozšiřuje kancelářské místnosti v nejvyšším patře. Klient hledal návrh, který by dobře vystihoval charakter jeho tvorby - novátorský, společensky uvědomělý a ochotný převzít rizika. Stavba obdivuhodně vyjadřuje identitu organizace při reflektování městotvorných a kontextuálních hodnot, které jsou pro RRP vždy středem zájmu při navrhování urbánní architektury.
Zdroj: zpráva RRP
Vložil: Petr Šmídek, 23.11.11
Návštěvnost: 40730 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.