Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Požární zbrojnice Satteins
Feuerwehrgerätehaus Satteins

Autor: baucombinat | Martin Summer
Konstrukce: Bollinger Grohmann Schneider
Adresa: Hollagaß 2, Satteins, Rakousko | mapa
Web: www.feuerwehr-satteins.at
Investor: Obec Satteins
Projekt: 2002-05 Realizace: 2004-06
Soutěž: 2002 Užitná plocha: 1255 m²
Zastavěná plocha: 413 m² Plocha pozemku: 1293 m²
Obestavěný prostor: 5058 m³

Každá hasičská stanice má svůj přísný provozní řád. Služební život záchranářů se na jednotlivých stanicích příliš neliší. Na základě přesného stavebního programu musí zákonitě vznikat podobné objekty, přesto se architektům daří přicházet se stále novými náměty, aby se každá obec mohla se svjí zbrojnicí plně identifikovat. Martina Summera z vídeňského ateliéru baukombinat asi jako každého chlapce od mládí fascinovaly blyštivé helmy a obří vozy, na něž člověk většinou narazí jen na slavnostních přehlídkách. Když se Summerovi podařilo zvítězit v soutěži na novou zbrojnici ve vesnici Satteins, muselo dětské okouzlení ustoupit stranou a podívat se na zadání racionálně. Přesto autor chtěl, aby jeho návrh na občany  působil stejně okouzlujícím dojmem jako působí hasičské vozy na malé děti. Z tohoto příměru si vzal i několik ponaučení: zhuštění mnoha potřeb na malém místě, vše musí dávat smysl, není místo na okrasu, vše vyžaduje dostatečnou robustnost a absolutní funkčnost. V přeneseném slova smyslu musí být více gumovou holínkou než střevícem na vysokém podpatku. Probarvený pohledový beton kombinovaný s pozinkovanými prvky navozuje  dostatečně solidní vzhled. Od zářivě barevnosti se ustoupilo, aby se objektu lépe podařilo integrovat do svého okolí. Interiér je jasně rozdělen do dvou oblastí: robustní přízemí (dílny, sklady, garáže a místo výsadku) a přívětivé horní patro (kanceláře, školící a odpočinkové místnosti). Vestavěný nábytek v interiéru je z jasanového dřeva, z něhož se vyrábí násady řady nástrojů. Provoz hasičské stanice byl zahájen 20. května 2006.
Autor: Petr Šmídek, 17.06.16
Návštěvnost: 3595 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.