Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Architektonický ateliér v Matosinhos
Estratégia Urbana

Autor: Nuño Sampaio Arquitectos | Nuño Sampaio
Adresa: Rua Conselheiro Costa Braga 318, Matosinhos, Portugalsko | mapa
Web: www.estrategiaurbana.pt
Realizace: 2009-11
 Užitná plocha: 568 m²

Opuštěné skladiště, které dříve bylo napojené na rybí konzervárenský průmysl, dnes slouží dvěma architektonickým společnostem: ateliér “Nuño Sampaio Arquitectos“ a laboratoř “Estratégia Urbana“.
Hlavní zásah v interiéru představuje ocelová vestavba, který se mění a přizpůsobuje podle prostorových potřeb jednotlivých místností. Harmonikový objekt obsahuje prostory, které vyžadují větší soukromí stejně jako specifické požadavky na akustiku a vytápění (kanceláře, kuchyně a toalety).
Prostřední část obsahuje kanceláře a jednací místnosti, kterou využívají obě společnosti a zároveň tvoří fyzický předělení mezi architektonickou kanceláří a přednáškovým sálem Estratégia Urbana. Z centrálního jádra je přístup do suterénu o rozloze 100m², kde se nachází modelářská dílna, archiv, sklad a technické zázemí.
Tmavé kovové opláštění je v protikladu k bílému prostoru skládajícího ho se z bíle natřených střešních vazníků, akustických panelů a obvodových stěn skrývajících umělé osvětlení, cirkulaci vzduchu a klimatizaci.
Tento způsob zásahu má pozitivní účinek na celkový prostor, který je přirozeně osvětlen středovým světlíkem, které rovněž zabezpečuje přirozené odvětrávání celého prostoru.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 19.10.13
Návštěvnost: 37518 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.