Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Corporativo Falcón

Autor: Michel Rojkind
Spoluautor: Héctor Esrawe Murad
Adresa: Colonia San Angel, Mexico City, Mexiko
Investor: Equipos Médicos Falcón
Realizace: 2004 Zastavěná plocha: 451 m²
Plocha pozemku: 2353 m²

Společnost Falcón věnující se prodeji lékařských nástrojů a zdravotnického vybavení potřebovala novou budovu pro svoje hlavní sídlo v Mexico City. Hlavním požadavkem, kromě potřeby větší plochy a zefektivnění provozu, bylo nabídnout stavební objem, který by zásadně změnil představy o obchodě, v němž se centrem obchodu stane prostředí na práci a ideální místo k tomu, aby zde mohli být přijímáni klienti a zároveň byl dostatečně reprezentativní jako obchod s vyspělou technologií. Pozemek o velikosti 2353m² leží v klidné ulici blízko čtvrtě San Angel, v níž již existovaly tři druhy staveb, dvě po obvodu a největší volně umístěna uprostřed zahrady. Tímto způsobem bylo území rozděleno do různých částí, soustředících místo prodeje do centrální budovy, hlavního stavebního zásahu do areálu. Počínaje hlavní stavbou tvořenou strukturou velkých otvorů bylo osvobozeno od rozvržení interiéru a projekt koncipován jako křišťálový box plovoucí v zahradě. Pozornost byla upřena na vztahy mezi vnitřním prostorem na exteriérem. Skleněná fasáda plovoucí před hmotným obvodovým pláštěm vytváří filtr mezi polaritou obou těchto prostorů. Následovně je vztah mezi nimi opatrně upravován, hledá mikrosvět znázorňovaný zlomky či útržky větví, kamenů nebo jen oblaku plujícího po obloze. Průsvitný materiál, šestihranná mřížka zapouzdřená mezi dvěma skly, vytváří sekvence vnějších prostorů a oranžovým světlem barví interiér, který je kontrastně vymalován v odstínech šedé a vytváří závoj barev a reflexů, které transformují nebo mizí ve spojitosti z které pozice jsou zrovna sledovány. Perforace je odpovědí na pátrání po pohledech ztrácejících svoji tíži, která existuje u tradičních oken, k pozorování vnějšku tajemně rozkrájeného a osvětleného, zřejmě nahodilého, který je schopen zápasit s gravitací, jako pohled skrz větve stromů. Tímto způsobem jsou děrované oba pláště. Vypadají jako soustava pixelů dotýkajících se jen na svých okrajích a jsou jakoby dále rozvíjeny. Tato metafora je přitom použita jako vztah ideálního propojení mezi obchodem a svými klienty.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 27.12.06
Návštěvnost: 48040 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.