Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Muzeum pošt a komunikací

Autor: Günter Behnisch
Adresa: Schaumainkai 53, Frankfurt nad Mohanem, Německo | mapa
Web: www.museumsstiftung.de
Realizace: 1984-90

Kultovní tvůrce německé high-tech dekonstrukce Günter Behnisch je autorem specializovaného muzea Německé pošty ve Frankfurtu. Nepříliš velká budova na břehu Mohanu leží blízko Meierova Muzea uměleckých řemesel a vytváří ještě s Muzeem architektury frankfurtský muzeální okrsek. Přívětivý vstup vyšperkovaný technickými finesami ústí do skulpturálně pojatého prostoru hlavní haly, kterému vévodí schodiště do horního patra a skleněná válcová část fasády prosvětlující expozici v suterénu. Právě skleněný segment pronikající do hranolu poukazuje na tvůrcův zájem o dekonstruktivismus, podpořený řadou skulpturálních prvků v interiéru.
Samotná expozice je velmi hravá a zaujme především mladší návštěvníky. Historie německé pošty je demonstrována řadou exponátů, modelů a kontaktních plastik. Osobně preferuji ovčí stádo z telefonní šňůrové vlny se zvonícím bečením. Muzeum Německé pošty je nádherným příkladem monotematického muzea.
Autor: Jan Kratochvíl, 25.07.06
Návštěvnost: 41337 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.