Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Muzeum uměleckých řemesel

Autor: Richard Meier
Spoluautor: John Eisler
Adresa: Schaumainkai 17, Frankfurt nad Mohanem, Německo | mapa
Web: www.museumfuerangewandtekunst.frankfurt.de
Realizace: 1979-85

Po vítězství v soutěži byla americkému bohu neofunkcionalismu svěřena zakázka frankfurtského muzea uměleckých řemesel. Muzeum se nachází v muzeálním okrsku na Schaumankai mj. v sousedství Muzea architektury a Muzea německé pošty. Největší klad, který vedl k vítězství v soutěži, je Meierovo zapojení nových staveb do stávající struktury na pozemku. Původní vila se stala přirozenou součástí celého komplexu a hraje v konceptu stavby důležitou roli. Komplex sestává ze čtyř budov (jednou z nich je právě původní eklektická vila), které vytváří protipól největší stavbě komplexu muzea. Velká veřejná zahrada obsahuje řadu plastik a míst k odpočinku, což jsme hodnotili jako pozitivní, rovněž vegetační porost na stěnách a terasách muzea se téměř blížil ekologickému ideálu 80. let.
Architektura sama o sobě vykazuje všechny znaky Meierova neostylu, důsledný modulový řád nejvíce patrný ve vnějším obkladu determinuje všechny součásti díla. Ze situace je velmi dobře patrný koncept čtveřice hmot navzájem se prostupujících, avšak téměř dekonstruktivní situace je ve výsledku uhlazena do Meierova konvenčního hávu.
Autor: Jan Kratochvíl, 25.07.06
Návštěvnost: 42351 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.