Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ambasáda Paříž
Rekonstrukce, dostavba, interier

Autor: deyl-šesták-architekti s.r.o., Atelier ANTA | Jan Šesták, Karel Scheib, Tomáš Velinský
Adresa: Avenue Charles Floquet 15., Paříž, Francie
Investor: MZV ČR
Realizace: 2004 Soutěž: 2002

Celkový charakter rekonstrukce je veden snahou o zachování historické atmosféry, avšak bez násilné stylizace slohové formy tam, kde jednoznačně dochází k vložení nové funkce, kterou kancelářský provoz, se současnými nároky na techniku, bezesporu je. V takovém případě je voleno kontrastní řešení, které se jednoznačně vymezí  a stane se spíše „partnerem „ historickému prostředí.
V  budově Zastupitelského úřadu jsou prostory vybavené instalací dobového mobiliáře i většina kanceláří, která je vybavena současným typovým kancelářským nábytkem. Tyto kanceláře mají jak historickou atmosféru, kterou tvoří původní dveře, štuky, krby a další detaily a jednak čistě účelovou atmosféru - v dostavovaném 5.NP.
Dostavba na místě původního demolovaného objektu se vyrovnává s mnoha limity, souvisejícími s funkční vazbou na hlavní dům. Řešení používá klasickou proporci místních fasád, doplněnou o stylizovanou „bosáž“, tvořenou nerezovými lamelami, sjednocujícími poněkud nesourodé stavební otvory. Fasáda je obložena místním, běžně používaným kamenem.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Martin Rosa, 26.11.06
Návštěvnost: 40953 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.