Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Hala 3A

Autor: Nicholas Thomas Grimshaw
Adresa: Messe Frankfurt, Frankfurt nad Mohanem, Německo | mapa
Web: www.messefrankfurt.com
Náklady: 5 000 000 000 CZK Realizace: 10.1999 - 8.2001

"Chvíli nám trvalo začít uvažovat o struktuře takového měřítka. Když se projekt dokončí, bude to struktura o nejširším rozponu a záro- veň největší krytá plocha bez sloupů v Evropě. Budova těchto rozměrů se musí předvést, musí být inspirativní, i když je zaplněna stovkami rozličných výstavních pavilonů. Dohodli jsme se o na krajích snížené střeše, která vystoupá napříč středem prostoru. Zvlněná struktura (bohatá na detaily), u níž budou jasně srozumitelné tlačené oblouky a tažená střecha. Věříme, že struktura bude inspirující a jakkoliv významné výstavy se uvnitř budou dít, budou odcházet lidé se vzpomínkou na budovu." Nick Grimshaw

Pavilon je součástí mezinárodně renomovaného výstavního areálu ve Frankfurtu nad Mohanem, který leží neobvykle v blízkosti městského centra. Hala otevírá celých svých 160 metrů plně prosklené fasády do veřejného prostranství známého jako "agora" a uzavřela tak jižní stranu tohoto obrovského náměstí. Aby bylo zachováno drama a kouzlo skleněné fasády, překlenuje struktura raději svoji délku než šířku. K vytvoření smysluplného spojení funkce a estetiky konstrukce nízkých oblouků byla zapotřebí úzká spolupráce se statiky (Arup GmbH/Schlaich Berger- mann/BGS/Hahn & Bartenbach).
Struktura podobná pospojovaným kanoím dnem vzhůru je tvořena sítí ocelových trubek, které splňují stejnou úlohu jako obří zvlněná deska. Střecha je z vnějšku obložena hliníkovými panely a zevnitř tlačenými dřevěnými deskami. Jednotlivé plochy se natáčí a opakují, a proto bylo na celou střechu zapotřebí jen šedesát různých druhů panelů.
Celková výstavní plocha obou dvou podlaží přesahuje 40.000 čtverečních metrů. Areál výstaviště má vlastní nadzemní systém pro pěší. Nicholas Grimshaw ho musel začlenit do svého dvoupatrového návrhu a oddělit strukturu spodní a horní haly. Zakomponoval též loggii s výhledem do náměstí. Zde se vám nabízí pocit pohledu z veřejné budovy na živé městské centrum.
Budova byla slavnostně otevřena před automobilovou výstavou German Motor Show 2001.


Autor: Petr Šmídek, 10.07.12
Návštěvnost: 43224 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.