Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Torre Absolute

Autor: Michel Rojkind
Adresa: Mississauga, Kanada
Realizace: 2005 Soutěž: 03.2005
Počet pater: 60

Věž země + symbol
Struktura: betonová konstrukce se skládá z centrálního jádra dvojité membrány umožňující zredukovat průřezy sloupů a trámů. Šedesátipatrová stavba se tak jeví být velmi lehkou, čilou a dynamickou.
Patra: zbylý prostor mezi oběma membránami vytvářejí kryté balkony s přírodní krajinou a ergonomicky navrženou topografií obohacující životní zkušenosti při obývání meziprostoru.
Přizpůsobivost: pokud máme centrální jádro a strukturální fasádu pak je variabilita půdorysů nekonečná, včetně obytných jednotek na výšku dvou pater.
Představa: náš koncept je založen na proplétání novodobých kultur v globální době spojující minulost s budoucností (2 membrány) a vyrůstající ze semena jako organismus. Volně se rozvíjející linky a expresivní formy jsou přijatelné lidskému tělu, mysli i duchu a jsou zakořeněny ve vášni pro život a přírodu, což se projevilo v této ikonické věži.
Urbánní městský prostor: důležitost vytvoření veřejného náměstí klesajícího z ulice na úroveň -3.00m. Chráněné místo pro pěší daleko od ulice a aut je ideálním prostředím pro komerční prostory.


Earth + Mark Tower
Structure: a concrete structure composed of a central core and a double membrane makes it possible to reduce the section of columns and beams, making a 60 story building appear very light weight, agile and dynamic.
Decks: the residual space in between the 2 membranes creates decked balconies with natural landscapes and ergonomically designed topographies, which enriches the living experience by an in-habitable in between.
Flexibility: by having a central core and a structural façade the possibilities in the floor plans are endless, including double height units.
Idea: our concept is based on the intertwining of modern cultures in a global time, linking the past and the future (2 membranes) unfolding like an organism, from the seed within. its free-flowing lines and expressive forms are sympathetic to the human body, mind, and spirit, and are rooted in a passion for life and nature that is expressed in this Iconic tower.
Urban public space: the importance of creating an urban public plaza that soothes down from street level to a -3.00m creating a protected pedestrian environment away from the streets and cars that is ideal for commercial spaces.

Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 25.10.06
Návštěvnost: 69680 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.