Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Efaflex

Autor: ARTEC Architekten
Adresa: Gewerbestrasse 29, Baden, Rakousko
Web: www.efaflex.at
Investor: Efaflex Torsysteme, Ferdinand Türtscher
Náklady: 600 000 Euro Projekt: 12.2002 - 2003
Realizace: 09.2003 - 03.2004 Užitná plocha: 639 m²
Zastavěná plocha: 445 m² Plocha pozemku: 2121 m²
Obestavěný prostor: 3650 m³

Pro novou budovu firmy, která vyrábí garážové dveřové dveře bylo vybráno prostranství na jih od Badenu. Místo je viditelné z frekventované dálnice B17, k níž je nasměrováno průčelí. Objekt je umístěn v průmyslové zóně, ve které je však v současné době zastavěno jen několik pozemků v bezprostředním sousedství.
Vnitřek budovy je rozdělen na kancelářské prostory (prodej a administrativní složky) s vysokou kvalitou interiéru a na halu (uskladnění a předmontáž dveří určených k expedici), v níž zaměstnanci stráví v průběhu dne jen krátký čas. Dění v hale a ve výrobě se dá sledovat oknem z kanceláře.
Základními požadavky byly snadný přístup při přijímání nových dodávek (zaručený průhlednými svinovacími dveřmi Efaflex) a neutrální osvětlení (zasklené světlíky podél vnějších podélných stěn).
Umístění budovy - momentálně uprostřed polí, ale s perspektivou, že sousední staveniště budou posléze osazena průmyslovými budovami - vedlo k tomu, že jsme navrhli zvýšenou polohu kancelářské části. Taková dispozice sice vyžaduje náročnější konstrukční řešení, ale zároveň výrarně zlepšuje prostorové poměry a vytváří současně předřazený vstupní prostor, který chrání pracovníky při vstupu do kanceláří a při předávání dodávek při nepříznivém počasí.
Konstrukci obepíná matový kovový plášť vyrobený z panelů (totožné vnitřní a vnější plochy kovového panelu s tepelnou izolací o tloušťce 12 cm); kancelářské prostory a přístup zvýrazňuje jejich prosklení.
Ocelové komorové nosníky, které rozkládají zátěž vyložení, jsou společně s dutinami ve stropu z předpjatého betonu využívány jako velké topné těleso k vytápění, větrání a klimatizaci budovy („hypocausten“ - princip předehřívání prostřednictvím zemního kolektoru).
Logem firmy je levhart při skoku. Asociace mezi budovou a logem je nasnadě.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 18.09.06
Návštěvnost: 48717 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.