Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Bytový dům Teatro

Autor: Eduardo Souto de Moura
Adresa: Rua do Teatro, Porto, Portugalsko | mapa
Realizace: 1992-95

Bytový dům stojí za středověkými hradbami Porta jen 250 metrů od oceánu. Nejširší parcela v ulici byla zaplněna nekompromisní moderní novostavbou. Architekt dokázal spojit různé uliční čáry a dokomponovat ulici do harmonické podoby. Rozdělení hmoty domu na dvě části reaguje na velikost domů v okolí. Zatímco se západní fasáda velkoryse otevírá k moři, východní-vnitrobloková obsahuje pásová okna.
Různá výška kubusů a jejich vzájemné posunutí vytváří zajímavou eurytmickou kompozici. Kubusy jsou spojeny vertikálním komunikačním jádrem. V přízemí vyššího kubusu se nachází obchodní jednotka, v nižší polovině je vjezd do podzemních garáží a vstup do domu. Ve vyšších podlažích je umístěno sedm bytových jednotek, z nichž poslední dva mezonetové byty vykazují rysy exkluzivního obydlí s nádherným výhledem na moře. O komfortu bytů v Rua do Teatro svědčí kromě velkorysých plošných výměr i dva výtahy a šestnáct garážových stání (2,3 stání na byt). O exkluzivitě domu hned při prvním seznámení informuje ocelový skelet, který se u bytovky nevidí až tak často.

Literatura

Projekt
Fotograf
Ester Havlová
Autor: Jan Kratochvíl, 15.05.09
Návštěvnost: 46916 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Nice João Barbosa 17.05.07 04:02
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.