Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Sociální bydlení Sant Agustí Vell

Autor: Josep Llinàs Carmona
Adresa: Carrer Serra Xic 2, Barcelona, Španělsko | mapa
Projekt: 1998 Realizace: 2002-05
Užitná plocha: 1935 m² Plocha pozemku: 440 m²

Podstatou návrhu je zachování původního tvaru budovy, která měla být nahrazena na rohu Calle Serra Xic a Plaza Agustí Vell. Třebaže není známé přesné datování, tak se nepochybně jedná o běžnou typologii staré městské čtvrti, která začíná hliněným zdivem, později má zdi z kamene a končí cihelnou nástavbu z 18. století. Budova má dvě fasády do náměstí Sant Agustí Vell a ulice Calle d'en Serra Xic, vstupní část – a dvě společné zdi přiléhající ke stávajícím domům. V prostředí místní parcelace působí tento objekt neobvykle velký a mohutný, čímž se z něj stává významný prvek při formování náměstí Sant Agustí Vell. Stavba, která se prakticky zbavila jakéhokoliv architektonického jazyka, trvá na svém původním obvodu a výšce. Tyto rysy jsou zvýrazněny pomocí dvojice říms s různou výškou, které ukončují stavbu. Tyto důvody, jejichž podstatou bylo uvědomění si důležitosti stavby v urbánním měřítku, nás dovedly k návrhu zachovávajícímu tyto hodnoty i přes zničení původních budov. Obnova stavby bude mít úplný smysl jedině tehdy, až se podaří dokončit také sousední dva nové domy se sociálním bydlením.
El Croquis 128, s.116
Autor: Petr Šmídek, 09.08.09
Návštěvnost: 42325 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
pěkné xypa 13.08.09 07:30
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.