Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Právnická fakulta

Autor: RCR Arquitectes
Adresa: Campus de Montilivi, Girona, Španělsko
Investor: Generalitat de Cataluňa
Realizace: 1997-99 Užitná plocha: 7350 m²

Právnická fakulta v kampusu situovaném na kopci Montilivi nad městem vyrůstá z pyramidálního soklu a oproti sousedním fakultám je její hmota až monumentálně vážná. Solidní těleso stavby obložené kamennými deskami velmi neochotně poodhaluje kolemjdoucím svůj vnitřní svět. Především kvůli slunci a přehřívání jsou vnitřní prostory prosvětleny nepřímo atrii. Auly a clustery kanceláří vystupují z pyramidální základny a vytvářejí monumentální kompozici. Absence klasických okenních otvorů a dalších prvků, na jejichž základě je možné uvědomit si měřítko stavby, vyvolává na fotografiích monumentální působení domu, který je však ve skutečnosti až nečekaně přívětivý.
Miesovsky laděná materiálová paleta (kámen, sklo, ocel) je v interiéru rozvinuta do Miesovsky plynoucího prostoru vestibulu, dvorany, atrií a navazujících prostor. Vertikální otevření společných prostor je velkorysé a okouzlující. Mistrná práce se světlem činí z vnitřního prostoru příjemné místo ke studiu a soustředění. Na zaměstnancích i studentech to bylo dobře vidět.
Autor: Jan Kratochvíl, 29.04.07
Návštěvnost: 39032 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.