Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Sídlo firmy Fisersa

Autor: Carlos Ferrater
Adresa: Calle Alemanya 5, Figueres, Španělsko
Web: www.fisersa.es
Realizace: 1998

Fisersa je obecní organizací odpovědnou za chod infrastruktury a údržbu města Figueres: autobusovou dopravu, semafory, dopravní značení, parkovací automaty, veřejnou kanalizaci, pouliční osvětlení, dodávky obecní vody, plus čištění a údržbu města.
Hlavní sídlo firmy Fisersa je situováno v průmyslové oblasti na hlavní silnici mezi městy Figueres a Roses. Spolu s ostatními průmyslovými budovami a sklady stojí naproti velkému obchodnímu centru.
Program stavbu rozdělil do pěti různých zón: první nejreprezentativnější zóna s obrovskou vstupní halou, konferenční síní, výstavním prostorem a místem pro služby zákazníkům.
V horním patře je vedení firmy, administrativa, jednací místnosti, archívy, služby, ...
Třetí oblastí je zázemí pro zaměstnance, šatny, dílny a sklady s přístupem pro dopravu. Nakonec hlavní zóna je určena pro firemní auta, parkování autobusů, jejich čištění a údržbu.
Různorodost programu nás vybízela k tomu, aby jsme navrhli stavbu s jednotící formou. Všechny části jsou stmeleny do jednoho objemu, který zabírá celý pozemek a bere na sebe obraz charakteristický spíše pro veřejnou budovu, zatímco po konstrukční stránce a s nízkým rozpočtem byla postavena jako průmyslová stavba.
Mohutnost a opacita objemu kontrastuje s příjemností a hojností přirozeného denního světla ve vnitřním prostoru. Dlouhý víceznačný otvor ve fasádě do dvora je určen pro vjezd firemních vozidel a tvoří esenci domu služícího městu tak, jak si to klient výslovně přál.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 06.10.06
Návštěvnost: 41565 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.