Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Canopy – MoMA/P.S.1 2004 Young Architects Program

Autor: nARCHITECTS
Adresa: 22-25 Jackson Avenue, Long Island, USA
Web: www.ps1.org
Náklady: 60 000 USD Realizace: 27.06.2004 - 05.09.2004

Vítězem pátého ročníku (šestého pro ty, kteří počítají také projekt od rakouského sdružení Gelatin z roku 1998) Young Architects Program se v roce 2004 stalo newyorské duo nARCHITECTS. Tato soutěž, každoročně pořádaná ve spolupráci MoMA/P.S.1, dává příležitost zviditelnit se mladým a začínajícím architektům. Pokaždé nově ztvárněný venkovní dvůr galerie pak slouží k pořádání letní série koncertů Warm Up.
Pavilón nARCHITECTS pojmenovaný Canopy je další z řady projektů “urban beach” (městská pláž). Jediným konstrukčním materiálem, pro který se architekti rozhodli, byl čerstvě useknutý zelený bambus posplétaný kolem dřevených mol, vodních brouzdališť, mlhových oblaků a písečných pláží pro opalující se návštěvníky. Barva baldachýnu se bude postupem času měnit ze svěží zelené až do žlutohnědé na konci léta. Různý síly v bambusovém mřížoví vytvářejí širokou paletu hustot a vzorů. “Krátery” v bambusovém baldachýnu ohraničují prostory otevírající do nebe. Každý z těchto eliptických ostrůvků má odlišné klimatické prostředí a vyžaduje jiné způsoby lenošení: “Pool Pad” - největší z navrhovaných venkovních prostorů, který má v sobě zakomponované brouzdaliště; “Fog Pad” tvoří vodní trysky rozptylující chladivou gloriolu mlhy; “deštný prales” se skládá ze zvukové kulisy a vodní mlhy, o kterou se přerušovaně starají dešťové sprchy; a “písečné pahrbky” polootevřené elipsy orientované tak, aby se co nejvíce nakláněly ke slunci.
Finalisty pátého ročníku MoMA/P.S.1 YAP byly tyto architektonické kanceláře: Griffin Enright Architects, Michael Meredith, SERVO a DegreZero Architecture.

Autor: Petr Šmídek, 04.08.06
Návštěvnost: 53939 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.