Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Bytové domy A2, A3

Autor: AP ATELIER
Adresa: U Nemocnice, Litomyšl, Česká republika | mapa
Investor: Město Litomyšl
Náklady: 44 900 000 CZK Projekt: 1999-2001
Realizace: 2001-02 Zastavěná plocha: 1124 m²
Obestavěný prostor: 9580 m³

Dva pavlačové domy postavené na svažitém pozemku v Litomyšli svědčí o tom, že pavlače mohou sloužit nejen jako průchody k bytům, ale i jako prostředek k překonávání výškových rozdílů terénu.
Celkem 38 bytových jednotek je umístěno ve třech nadzemních podlažích dvou budov. Pozemek svažující se ve směru podélné osy domů umožnil koncipovat objekty tak, že dvě podlaží jsou přímo přístupná z úrovně terénu. Výškový rozdíl mezi oběma úrovněmi terénu je řešen pomocí lineární opěrné zdi. Průčelí budov navazují na krčky stávajícího domu navrženého Viktorem a Martinem Rudišovými.
V jednom domě je devatenáct malometrážních bytových jednotek. Největší byty (3+kk) jsou umístěny do prvního nadzemního podlaží. Přímá vazba na terén, zahrádka, individuální a bezbariérový přístup a možnost parkováni jednoho až dvou vozidel ve vstupním předprostoru činí tyto byty velmi atraktivními. Hlavní vstup do domu pro byty ve druhém a třetím nadzemním podlaží je z úrovně horního chodníku. Do třetího nadzemního podlaží vede schodiště ze společného venkovního vstupního prostoru. Jednotlivé byty v obou podlažích jsou přístupné z pavlačí.
Odstavná parkovací stáni pro oba domy jsou navržena při horním chodníku na úrovni druhého podlaží budovy. Nájemníkům prvního podlaží je umožněn příjezd až před samotný vstup do jejich bytů.
Konstrukci domů tvoří systém příčných nosných stěn na rozpon 3,6 m se železobetonovými stropy. Obvodový plášť je v prvním podlaží opatřen dřevěným obkladem, ve druhém a třetím podlaží je použita omítka. Ploché střechy pokrývá v celém jejich rozsahu „bezúdržbová" zeleň.

Literatura

Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 30.07.09
Návštěvnost: 55154 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.