Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům B

Autor: Cino Zucchi
Adresa: Giudecca, Benátky, Itálie | mapa
Projekt: 1996-97 Realizace: 06.1998 – 06.2002
Soutěž: 1995

Urbanistický plán respektuje dvě heterogenní charakteristiky ostrova Giudecca: husté osídlení na severu a poněkud volnější síť průmyslových areálů s vyhlídkou na Lagunu. Projekt bývalé průmyslové zóny je založen na „mikrochirurgických“ postupech, přičemž na jedné straně přistupuje k radikálním transformacím (renovace nebo novostavby), a na straně druhé spoléhá na nenápadné modifikace stávajících budov a otevřených prostorů. Bývalý areál firmy Junghans se tak vůči městu otevírá a vytváří nový výhled na neobyčejnou krajinu Laguny. V prostorech mezi průmyslovými budovami byly vytvořeny nové cesty a byl zde vyhlouben nový kanál. Vzniklo také nové náměstí ohraničené zahradou stávající školy, z něhož je volný výhled směrem na jih. Obytná budova B byla realizována v letech 1998-2002. Budova vznikla rekonstrukcí menšího stávajícího objektu s výhledem na kanál. Nová tenká cihlová stěna kopíruje odchylkou od půdorysu i výškou profil dřívější budovy. Velké lodžie s dvojí výškou nabízí výhled na zatravněný dvorek, ohraničený novou cihlovou zdí.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 16.05.08
Návštěvnost: 50975 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
jo! kuzemenský 19.05.06 09:18
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.