Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
IBM Global Services Delivery

Autor: K4 a.s. | Vladimír Pacek, Lenka Kouřilová
Spoluautor: Josef Dundáček
Adresa: Technická 23, Královo Pole, Brno, Česká republika | mapa
Investor: Čeký technologický park Brno
Realizace: 2006

Myšlenka brněnského Technologického parku, která vznikla v začátku devadesátých let minulého století, se naplňuje. Na urbanistickém konceptu architekta Petera Foggo se postupně začal realizovat odvážný záměr, jež sice v průběhu času musel být z různých příčin modifikován, ale základní urbanistická myšlenka - integrovat průmyslovou, technologickou a administrativní funkci přirozeně do městské struktury - dostála svého.
Český technologický park v Brně si pro svoje administrativní, výzkumné či high-tech výrobní prostory vybírá stále více předních mezinárodních i domácích firem. Jmenujme například FEI Czech Republic, Siemens, SGI, Timken, Český mobil či Honeywell Controls. A jelikož jde o zónu skutečně velmi atraktivní, navíc navazující na areál Vysokého učení technického, zvolila ji jako své administrativní sídlo i nadnárodní společnost IBM. Budovy pro tuto významnou společnost navrhla kancelář K4 Architects & Engineers.
Pozitivní vzájemné zkušenosti ze spolupráce Technologického parku Brno a K4 Architects & Engineers na projektech FEI Czech Republic a Symbol Technologies vyústily v minulém roce v další projekt. "Tehdy jsme dostali zadání dopracovat a aktualizovat původní koncept zástavby v zóně A pro konkrétního klienta IBM administrativním komplexem pro zhruba 1300 zaměstnanců," říká architekt Pacek. "Tyto projekty administrativních budov v zóně A byly, na rozdíl od dvou předchozích, jednodušší z pohledu dispozičního uspořádání, ale náročnější na některá technická a architektonická řešení."
V projektu pro IBM se na rozdíl od svých předchůdců objevují určitá specifika. "Snažíme se zde uplatnit několik moderních uměleckých objektů z okruhu pedagogů z Fakulty výtvarných umění VUT," vysvětluje architekt Vladimír Pacek z firmy K4. "Jde tak trochu o misionářskou práci, kdy je třeba přesvědčit investora o smysluplnosti takové investice a oslovené umělce přimět ke standardnímu vstřícnému chování k privátnímu klientovi. Je to role velmi zajímavá."
Projekt
CAD
NEMETSCHEK s.r.o.
Fotograf
Štěpán Vrzala
Interiér a design
Vybavení interiéru
TOP OFFICE
Zdroj: tisková zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 16.05.09
Návštěvnost: 68574 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.