Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
New Holland

Autor: EEA | Erick van Egeraat
Adresa: ostrov New Holland, Petrohrad, Rusko
Realizace: 2006 Soutěž: 2005-06Rotterdam, 8. února 2006 - Erick van Egeraat associated architects je jeden z čelních uchazečů o návrh rozvoje ostrova New Holland v Petrohradu. Tato soutěž je iniciativou města Petrohradu a švédsko-ruské investiční firmy, Russian Real Estate Investment Company (Ruric), finančního partnera EEA.
Areál na ostrově New Holland byl původně postaven jako loděnice za vlády Petra Velikého. Je situován v západní části historického centra Petrohradu. Vodní kanály obepínají celý ostrov a jsou propojeny s centrální nádrží, která vytváří vnitřní přístav obklopený historickými stavbami. Nejstaršími a nejzajímavějšími historickými budovami jsou sklady na sušení dřeva postavené z režného zdiva, centrální nádrž a původní vězení - pozoruhodná budova kruhového půdorysu. Tyto objekty mají být zachovány a revitalizovány s různorodým programem.
Kvůli vyjímečné strategické poloze v rámci kulturního a historického centra Petrohradu (státní muzeum Ermitáž, budova Admirality, katedrála sv. Izáka a divadlo Marinsky) je v návrhu kladen důraz na kulturní a zabavní využití ostrova. Místo se stane novou destinací soudobé mezinárodní kultury a zábavy v Petrohradu, nabídne prostor pro pořádání velkých koncertů pod širým nebem, festivalů, společenských akcí, projekcí, modních přehlídek, uměleckých instalací a performancí.
Různorodost programu vytváří mnohovrstvý dialog mezi novým a starým. Nová identita tvořená třemi elementy - ikonami / Palace of festivals, Dutch Houses, Hotel / zvyšuje atraktivitu místa. Atmosféra vnitřního přístavu je zachována a vodní nádrž se stává centrem celého ostrova. Tento centrální prostor slouží jako prvek propojující odlišné funkce a ztělesňuje vztah mezi minulostí a přítomností. Budovy zahrnují čtyřhvězdičkový a pětihvězdičkový hotel, dále takzvané holandské domy / Dutch Houses /, které jsou multifunkčním obchodním, rezidenčním a zábavním komplexem. Jejich hmotové řešení odkazuje na historické městské domy charakteristické pro Holandsko. Palace of Festivals - flexibilní prostor určený pro nejrůznější kulturní akce. Pod celým komplexem jsou dvě patra podzemních garáží.

“Náš záměr není navrhout určité budovy, ale přetvořit ostrov v rezonující celek, poskytující Petrohradu nové zábavní, kulturní a komerční centrum pro jeho obyvatele a návštěvníky.”
Erick van Egeraat
Zdroj: tisková zpráva EEA / Igor Hobza
Vložil: Petr Šmídek, 06.03.06
Návštěvnost: 102058 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.