Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Obchodně administrativní centrum Žarošická

Autor: RAW
Adresa: Žarošická ulice, Vinohrady, Brno, Česká republika
Investor: Immova s.r.o.
Náklady: 70 000 000 CZK Projekt: 2003-04
Realizace: 2004-05 Zastavěná plocha: 998 m²
Obestavěný prostor: 17946 m³

Záměrem investora bylo vybudovat polyfunkční objekt s pronajímatelnými obchodními plochami v parteru a s kancelářskými plochami v patrech. V suterénu se potom nachází jednopodlažní parkoviště využívající konfigurace terénního zlomu, technologie jsou umístěny v objektu na střeše.

Objekt v okrajové části Brna u frekventované silnice má pravidelný čtvercový půdorys. Dispoziční řešení administrativní části vychází z požadavku univerzálních prostorných místností pro tři až pět zaměstnanců při zachování klasického chodbového schématu. Chodba, která obepíná schodišťové a výtahové jádro, díky svým komfortním rozměrům, členitosti a dennímu osvětlení přes částečně prosklené dveře plní nejen funkci komunikační, ale v dřevem obložených otevřených prostorách sloužících k posezení u kuchyněk mohou probíhat i méně formální pracovní setkání.

Důležitým aspektem byla podpora tradiční ruční práce, na fasádě byl proveden prostorový tažený štuk ve tvaru horizontálních vln, celý parter je zasklen atypicky řešeným nerezovým portálem. Výrazným vnějším prvkem je předsazená monolitická železobetonová markýza nad vstupy do obchodů.
Nosná konstrukce je tvořena monolitickým železobetonovým skeletem, obvodové zdivo je keramické, stejně tak i většina vnitřních příček. Okna jsou dřevohliníková, vnitřní dveře dřevěné dýhované s proskleným pásem.

Literatura

Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 15.02.06
Návštěvnost: 70754 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.