Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
A7 ARENA Holešovický pivovar - objekt B

Autor: CMC architects, a.s. | David Richard Chisholm, Vít Máslo
Spoluautor: Evžen Dub, Tomáš Bílek
Adresa: U Průhonu 13, Holešovice, Praha, Česká republika
Investor: ING Real Estate
projekt interiéru pro RINGIER ČR, a.s.
Realizace: srpen 2004

Jakýkoliv urbanistický záměr na tak výjimečném místě, jako je bývalý Měšťanský pivovar, musí vybízet k plnému využití hodnot historických objektů i energií nabité industriální atmosféry místa.
Architektonický přístup k historickým stavbám, byl zaměřen na tři základní vrstvy: restaurování fasád čistým a pravdivým způsobem; citlivé úpravy, odkrývající nosné konstrukce, vyjadřující nové funkce a nový život v rekonstruovaných stavbách; nové lehké a transparentní prvky, předsazené, nebo naopak "vložené" do těl stávajících objektů.
Návrh interiéru byl odvozen z celkového architektonického záměru a znovu se zde objevují tři hlavní koncepční vrstvy: rekonstrukce původních pivovarských prostor a povrchů se spoustou prostorových variací; vložení átrií - světlo přinášejících elementů, speciálních povrchů a potřebného zázemí pro nové funkce; a nakonec vrstvu nejvíce nestálou, vzniklou požadavky nového uživatele.
Vztah mezi budovou a jejím uživatelem, společností Ringier, je harmonický. Výjimečné prostory, prostoupené jakousi industriální poezií, s uživatelskými požadavky mnoha oddělení a redakcí časopisů, které musely být separovány a zároveň propojeny, jsou kompletně vyřešeny.

Literatura
 

Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 02.02.06
Návštěvnost: 79929 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.