Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Tenisové hřiště se zázemím

Autor: ATX Architekti, s.r.o. | Tomáš Beránek, Zdeněk Eichler, Rostislav Jakubec
Adresa: Komora č.p.19, Holčovice, Česká republika
Projekt: 1999 Realizace: 2000

Objekt tenisového hřiště se zázemím je dostavbou ke stávající rekreační chalupě a je situován v  severozápadní části pozemku na hranici parcely, která navazuje na příjezdovou komunikaci. Plocha hřiště je vymezena rohem parcely a hranou opěrné stěny, která vyrovnává výškový rozdíl mezi úrovní hřiště a niveletou terénu. Vzniklý zářez je využit pro umístění objektu zázemí. Ten je v tomto místě zapuštěn celou svou hmotou pod terén, tak že opěrná stěna hřiště zároveň tvoří jeho fasádu a úroveň hrací plochy je na parapetu objektu. Vzájemný posun hřiště a části zázemí vytváří výškový rozdíl pro vstup do objektu.
Technicky je objekt řešen jako monolitická železobetonová konstrukce provedená z vodostavebního betonu B 30 bez dodatečných hydroizolací. Čelní fasáda zázemí a navazující opěrná stěna je předezděna z místního sbíraného kamene vyskládaného na sucho.
Architektonické a materiálové řešení je zvoleno s ohledem na přírodní ráz okolní krajiny a lidovou architekturu lokality. V blízkém okolí se na stavbách výrazně uplatňují prvky opěrných a obvodových stěn vyzdívaných ze sbíraného kamene.
Projekt
Fotograf
Filip Šlapal
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 27.01.06
Návštěvnost: 46280 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Hriste Jiri Stakovsky 18.02.09 14:08
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.