Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Prodejní centrum TELEPOINT

Autor: BHC architekti | Evžen Dub, Aleš Holman, Peter Mulík
Adresa: Pražská 16, České Budějovice, Česká republika
Projekt: 2001 Realizace: 2001

Předkládaná práce je tvůrčím počinem tří architektů z dnes již minulého společného období v ateliéru BHC.
Realizovaný interiér pro Český Telecom byl pilotním projektem sítě prodejen s telekomunikační technikou a službami. Přistupovali jsme k návrhu velkoryse a na rozdíl od původní představy klienta o pouhé výměně nábytku jsme ho přesvědčili o celkovém novém pojetí koncepce a způsobu prodeje. Pilotní projekt byl realizován v Českých Budějovicích ve stávajících prostorách centra služeb Českého Telecomu.
S odstupem času se domnívám že právě ona velkorysost pojetí a s tím i spojené celkové náklady na realizaci rozhodli o tom, že pilotní projekt (předpokládalo se realizovat cca 15 prodejen v prvním roce) je zároveň i poslední tohoto druhu.
Všechny další již byli a jsou řešeny standardním způsobem s použitím již existující koncepce prodejen v Holandsku (nábytkové sestavy Vitra). Dnes jsou k vidění po celé republice. Standardní produkce.
Pochvalu si zaslouží realizační firma Kyzlink, s.r.o., která předvedla maximum píle dotáhnout věci do konce (použití teflonových kabelů, lepení oceli na sklo atp.), byla to radost vidět jak jednotlivé části prostoru vznikají a námi navržený kosmoprostor vzniká. Častokrát se mi právě ta vývojová fáze vybavuje při sledování dnes tak populárních scifi (Ostrov).
A neonové nápisy? Pro ty mám slabost dodnes.
Autor: Evžen Dub, 23.01.10
Návštěvnost: 59621 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
matrix iNKa_1104 27.02.09 22:49
nezavidim Matej Farkas 02.03.09 10:36
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.