Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rekonstrukce a dostavby objektu Závěrka 3

Autor: 4A architekti | Jan Schindler, Ludvík Seko
Adresa: Závěrka 3, Břevnov, Praha, Česká republika | mapa
Realizace: 1998-2001 Užitná plocha: 520 m²

Původně čistě obytný dům z roku 1893 se nachází ve svažité části horního Břevnova pod Strahovem. V rámci celkové rekonstrukce se majitel rozhodl pro přestavbu nástavby z 50. let a vybudování nové půdní vestavby. Konstrukce objektu byla až na fragmenty nosných zdí a přední fasádu kompletně přestavěna, byly vybudovány nové stropy a dvorní fasáda. Kromě toho byly postaveny opěrné zdi a o půl patra snížen a zastřešen původní dvůr v celém rozsahu. Vzniklý prostor je prosvětlen proskleným střešním pásem. Pochozí střecha této vestavby slouží jako terasa přístupná z 1. patra a z mezipodesty schodiště. K bytům byly přistavěny dřevěné roštové balkony orientované do dvora a sloužící jako slunolamy pro jižní fasádu. Objekt byl v rámci střechy zvýšen o cca 1,5 m.
Z hlediska funkcí je zvýšené přízemí a 1.patro pronajímáno jako kancelářské prostory, ve 2.patře a podkroví jsou umístěny dvě bytové jednotky. Podkrovní byt je řešen na třech úrovních, do zvýšeného krovu byla vestavěna galerie.
V domě bylo ponecháno původní opukové schodiště, jednotlivé stupně byly nahrubo opískovány a impregnovány. Původní špaletová okna do ulice včetně štukových aplikací byla nahrazena replikami, okna do dvora a dveře v celém objektu jsou nově navržená.
Fasáda do ulice byla v rozsahu nástavby opláštěná vodovzdornou překližkou, v jejím líci jsou osazena hliníková francouzská okna, která respektují rytmus špaletových oken. Na staré části domu je zachována původní omítková fasáda v nové tmavošedé barvě se žulovým soklem. Střešní krytina je pálená, doplněná střešními okny a podélným světlíkem v úrovni hřebene.
Všechny interiéry domu jsou řešeny včetně nábytku atypicky, z použitých materiálů převládá MDF, překližka, ocel, sklo a přírodní hliník. Podlahy kanceláří jsou z přírodního linolea nebo hliníkových plechů, v bytech dřevěné parkety. Dveře jsou řešeny na celou výšku místností, dýhovaná křídla na excentrickém čepu jsou osazená v atypických rámech.
Projekt
Fotograf
Filip Šlapal
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 14.01.14
Návštěvnost: 63681 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.