Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Unterföhring Park Village

Autor: MVRDV
Spoluautor: lauber architekten
Adresa: Beta-Strasse, Mnichov, Německo | mapa
Web: www.park-village.de
Realizace: 1.2001 - 3.2003V nehostinném prostředí na periferii Mnichova vznikl moderní kancelářský svět. Holandská kancelář MVRDV a Lauber Architekten vytvořili svými devatenácti (1.fáze 9. domů už stojí a 2. fáze 10. domy se připravuje) budovami nový kancelářský svět - veselou kancelářskou vesnici pro malé dynamické firmy, v níž se fasády hemží nejrozmanitějšími barvami a materiály.

Osobitý stejně jako rozmanitý
Park Village tvoří nezaměnitelný areál, v němž září jednotlivé domy stejně jako reprezentativní profil celku. Je ideálním místem pro mladé a moderní podniky v oblasti médií a služeb.
Devět budov - každá se svojí vlastní identitou. Park Village je osvěžující případ moderní architektury vycházející vstříc potřebám současného člověka. Namísto uniformního řešení Park Village nabízí soubor devíti domů, jejichž rozdílné fasády se starají o živou mnohotvárnost a osobitost.
Devět domů s různými fasádami. Od harmonického dřevěného průčelí po futuristicky vyhlížející fasádu restaurace a správní budovy. Od jihoevropské terakotové fasády až po zrcadlící high-tech prosklené stěny. Rozmanitost vytváří ojedinělé prostory a místo pro představivost a kreativitu.

Fasáda

Park Village v mnohém zosobňuje filosofii moderního podnikání - globalitu, mnohotvárnost a kreativitu. Díky mezinárodně orientovaným, světu otevřeným a tvůrčím mladým lidem se rodí světový obchod. Inspirováním se těmito lidmi vznikl Park Village, který nabízí pracoviště splňující jejich individuální představy a podporující jejich osobní rozvoj.
Živoucí urbánní struktura Park Village vytváří zajímavé pracovní okolí bohaté na proměny. Svojí různorodou skladbou se staví do kontrastu k běžně vznikajícím velkým monotónním projektům.

Pozemek

Mnohé firmy pracující v oblasti sdělovacích prostředků objevily Unterföhring jako svoje sídlo už v 50. letech minulého století. V roce 1962 se sem přestěhoval Bayerische Rundfunk (Bavorský rozhlas) a ZDF (Druhá německá televize). Taurus-Film - byla první ze společností Kirchova mediálního impéria, která se zde v roce 1972 usadila. Následovaly Pro 7, Kabel 1, RTL 2, DSF a Premiere, které udělaly z Unterföhring nejdůležitější mediální místo v Německu, odkud vycházejí rozhodující impulzy do světa hospodářství i společnosti.
Vedle značného počtu mediálních institucí se zde usadily i světově proslulé firmy z oblasti pojišťovnictví jako jsou Allianz a Swiss Re.
Zdroj: domovské stránky Park Village
Vložil: Petr Šmídek, 20.01.09
Návštěvnost: 88672 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
hvězda zapadá.. de.ardoise 20.01.06 18:20
Živoucí urbánní struktura? pipe 20.01.06 20:03
Re: Petr Šmídek 20.01.06 20:55
rererere Martin Franěk 21.01.06 10:32
hvězda stoupá vzhůru Jan Kratochvíl 22.01.06 14:53
překvápko de ardoise 23.01.06 15:14
prekvapko 2 pepino 24.01.06 17:34
renesancia? stefanpetras 26.01.06 09:25
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.