Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Matsumoto Performing Arts Centre

Autor: Toyo Ito
Adresa: 3-10-1 Fukashi, Matsumoto, Japonsko
Web: www.city.matsumoto.nagano.jp/mpac
Projekt: 2001 Realizace: 2002 - 07/2004
Užitná plocha: 17674 m² Zastavěná plocha: 7080 m²
Plocha pozemku: 8996 m²

Pozemek leží v centru na místě bývalé městské haly asi 800 metrů od hlavního vlakového nádraží. Úkolem bylo vytvořit co nejkvalitnější poslechový sál pro 1800 diváků, v kterém by se mohla konat divadelní představení, opery a slavnostní události jako třeba ‘Saito Memorial Festival’ konající se v Matsumotu každé léto. Malý sál s 240 sedadly je svým vlídným měřítkem zamýšlen ke každodennímu užívání místními občany. Vedle těchto dvou hlavních sálů klient také požadoval hudební místnosti a zkušebny.
Závažnou otázkou bylo, jak vtěsnat všechny tyto prvky do velmi nepravidelného pozemku, který byl podlouhlý ve tvaru lahve od vína se severojižní orientací delší strany. S ohledem na složité podmínky (úzká parcela a respektování stávajících komunikací) se koncertní hala nedala umístit jinam než jih pozemku. Jeviště by se tak ocitlo v zástavbě rodinných domků na opačné straně pozemku než bude vstup z hlavní ulice. Všemu by ještě přitížil fakt, že kvůli pohodlnému zásobování by bylo zapotřebí rozšířit jižní komunikaci a vykácet všechny vzrostlé stromy. Po zvážení všech možných variant jsme se rozhodli otočit celý sál a umístit jeviště doprostřed pozemku. Jižní stranu tvoří hlediště, které obklopuje foyer, a nevzniká tak žádná zadní nedůležitá strana domu. Posunutím zásobovací zóny pro jeviště do středu pozemku byly navíc ušetřeny všechny stávající stromy.
Zdroj: El Croquis 123, s.122
Vložil: Petr Šmídek, 13.01.06
Návštěvnost: 60483 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.