Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Newport Street Gallery

Autor: Caruso StJohn Architects | Adam Caruso, Peter St John
Adresa: Newport St, Lambeth, Londýn, Velká Británie | mapa
Web: www.newportstreetgallery.com
Investor: Damien Hirst
Projekt: 2004 Realizace: 2015

V říjnu 2015 byla v londýnské čtvrti Vauxhall otevřena soukromá galerie Damiena Hirsta představující díla z jeho uměleckých sbírek. Hirst původně zakoupil v roce 2005 neogotickou usedlost Gloucestershire, kde postupem času shromáždil více než 3000 uměleckých děl, ale pro jejich představení veřejnosti potřeboval dostupnější místo, což se mu nakonec poštěstilo, když ve čtvrti Vauxhall pořídil trojici památkově chráněných průmyslový objektů z viktoriánského období, které původně sloužily jako truhlárna k výrobě kulis a malování divadelních scén. Tyto domy byly za druhé světové války během německých náletů značně poničeny a později přestavěny na dílny.
Rekonstrukcí a dostavbou Newport Street Gallery byl pověřen londýnský ateliér Caruso St John. Ke stávající trojici historických domů přibyly na obou koncích nové galerijní objekty, které však fasádou z režného zdiva a shedovou střechou ctí původní charakter zástavby. Výsledná koláž pěti domů s rozličnými fasádami i tvary střech ve výsledku působí harmonicky. Domy jsou vzájemně propojeny čtveřicí skulpturálně ztvárněných schodišť. Galerii tvoří šest místností (největší sál má výšku 11 metrů) o celkové rozloze 3500 m². Kromě výstavních prostorů se v galerii nachází také restaurace a administrativní zázemí.
Dlouhodobým cílem galerie a jejího hlavního kurátora Damiena Hirsta je podělit se o sbírky s co nejširším publikem, a proto je vstup zdarma.

Projekt
Fotografie
Hivision.cz
Autor: Petr Šmídek, 02.01.18
Návštěvnost: 3265 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.