Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
KIS - Kulturní a informační středisko

Autor: BLOK_architekti | Michaela Chvojková, Petra Novotná Stránská, Alžběta Bláhová
Adresa: Husovo náměstí čp. 44, Lomnice nad Popelkou, Česká republika | mapa
Web: www.kislomnice.cz
Investor: Město Lomnice nad Popelkou
Projekt: 2015-16 Realizace: 2017

foto: Jiří Ernest
Prostor určený pro informační centrum města Lomnice na Popelkou je umístěn na Husově náměstí v centru města. Jeho poloha je vzhledem k náplni informačního centra výhodná, jak pro místní obyvatele, kteří využívají nabízené služby, tak pro turisty, kteří přijedou navštívit město.
Samotný prostor v budově určený pro informační centrum je poměrně dost členitý a málo přirozeně osvětlený. Vzhledem k rozsahu nabízených služeb v rámci informačního centra je i poměrně malý, spíše nedostačující.
Naše řešení vychází z daných možností prostoru. Největším zásahem je otevření – znovu vybourání otvoru mezi internetovou kavárnou a prostorem pro turisty. Tím dojde k možnosti projít informačním centrem dokola a nevracet se stejnou cestou. Začleněním původní chodby do využívaných místností informačního centra dojde k mírnému zvětšení celkového prostoru.
Naším návrhem se snažíme sjednotit jednotlivé místnosti a k tomu používáme hlavně vybrané materiály. Vzhledem k členitosti prostoru a kleneb byl vybrán jako hlavní materiál přírodní překližka, která bude bělena, aby navazovala na klenby či stěny a tím nezmenšovala a neztmavovala jednotlivé místnosti. Mimo chodbu, kde zůstává původní dlažba, navrhujeme úpravu podlah, aby také došlo ke kontinualitě prostoru. V interiéru bude použita navržená grafika pro KIS – Lomnice nad Popelkou. Turisté by si tak mohli podle použitých symbolů  město lépe zapamatovat.
Pro návrh logotypu Kulturního a informačního střediska Lomnice nad Popelkou jsme hledaly tvar vycházející z tradičního lomnického sucharu ve spojení s typografií. Vznikla tak samostatně aplikovatelná a rozpoznatelná značka Kulturního a informačního střediska.
Projekt
Fotografie
Jiří Ernest
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 27.10.17
Návštěvnost: 5953 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.