Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Mateřská škola Formanská
I. etapa

Autor: Lukáš Abrham
Adresa: Na Vojtěšce 188, Újezd u Průhonic, Praha, Česká republika | mapa
Investor: Městská část Praha-Újezd
Náklady: 30 000 000 CZK Projekt: 2013-15
Realizace: 2015-16


Navržená zástavba je řádková, pavilonová. Toto řešení vytváří prostorové působení odpovídající charakteru místa, zástavbě stávajícími rodinnými domy. Pavilony jsou dvoupodlažní a jsou natočeny svou kratší stranou do ulice. Jsou spojeny převážně přízemní ustupující hmotou. Tvar domu vytváří atrium, do kterého se objekt otevírá a naopak k okolnímu prostředí se částečně uzavírá a chrání se pohledově proti slunci a hluku. Tvarování celkových hmot a následně i dispoziční řešení, vychází ze dvou směrů - natočení. Tato natočení jsou základním kompozičním principem řešení. Pavilony jsou zvenku prolomeny nikami, které umožňují vnesení exteriéru - zeleně symbolicky až do interiéru. Atrium se zelení a terasou tento prvek přináší z druhé strany.

Členění domu na dva pavilony a přízemní podnož zároveň plně odpovídá dispozičnímu řešení. V pavilonech jsou umístěny třídy se zázemím. V přízemí je v kolmé podnoži umístěn celý provoz kuchyně se zázemím a prostory zázemí zaměstnanců. V této podnoži je rovněž situován hlavní a zadní vstup navazující na společnou chodbu se schodištěm. Do této chodby prolíná multifunkční sál i jídelna. Tyto prostory společně vytvářejí komunitní prostor, místo setkávání všech dětí, rodičů, učitelů atd.

Pavilony jsou obloženy dřevěnými latěmi s vynechanými mezerami. Latě na fasádách obrácených do okolí částečně přebíhají přes okenní otvory. Tím vytvářejí stínění a dům pohledově chrání. Spojovací hmota mezi pavilony je z omítkoviny. Okna jsou hliníková s přirozeným povrchem. Doplňkové ocelové konstrukce jsou žárově pozinkovány.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 28.06.17
Návštěvnost: 8837 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.