Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Apple centrum Brno

Autor: brůža - mareš, architekti
Adresa: Gorkého 16, Brno, Česká republika | mapa
Web: www.cbc-cz.cz
Investor: C.B.C. - CZ, spol.s.r.o.
Náklady: 550 000 CZK Projekt: 2004
Realizace: 2004

Interiér je určen k prezentaci a prodeji výpočetní techniky, především značky APPLE. Při návrhu jsme vycházeli ze skutečnosti, že investorem je dynamicky se rozvíjející firma a předmětem její činnosti je prodej a servis značkových počítačů. Interiér byl vytvořen jako objekt vložený do přízemí domu. Může případně fungovat nezávisle. Je možné ho rozmontovat a analogicky k počítačům přemístit do jiného objemově podobného prostoru. Tvar je inspirován počítačovým fenoménem APPLE Macintosh, aktuálně nejvýkonnějším modelem G5. Synteticky strojové pojednání a zvolené materiály vychází z filozofie značky. Po vstupu se zákazník nachází v útrobách stroje, je vtažen do světa počítačů. Nosná konstrukce je tvořena dřevěnými rámy, které jsou kotveny do okolních stěn, podlahy a stropu. Rámy jsou opláštěny opálovým polykarbonátem tloušťky 3mm s propustností světla 35%. Mezi těmito deskami a okolními konstrukcemi vzniká prostor pro umístění svítidel a rozvod kabelů. Polykarbonátové desky na podlaze jsou položeny na dřevěný rošt. Desky jsou do rámu šroubovány a je využito jejich mimořádných vlastností - pevnost, tvrdost, možnost ohybu za studena. Stěny a strop jsou ztuženy nalepenými žebry ze stejného materiálu. Během dne, pokud světla nesvítí, je tato slupka vnímána jako celistvá, bílá, nepatrně průsvitná a zařízení uvnitř odrážející. Konstrukci nosných rámů lze pouze tušit. Při rozsvícených světlech(74 zářivek umístěných za polykarbonátovým pláštěm) se naopak nosná konstrukce rámů propíše na povrch. Zadní a přední stěny včetně dveří spojující showroom se zadní kanceláří jsou vytvořeny z MDF desek potažených černou HPL folií. Byly zřízeny dvě pracovní místa - pulty, které jsou analogií k dvěma procesorům počítače G5. Pulty a výstavní podstavce jsou vyrobeny z lamino - desek jednostranně potažených nerezovou vrstvou.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 26.10.10
Návštěvnost: 66149 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
... iNKa_1104 27.02.09 22:43
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.