Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Obecní úřad Loket

Autor: archicraft | Jan Cieśla, Miroslav Krátký
Adresa: Loket 66, Loket, Česká republika | mapa
Projekt: 2011 Realizace: 2013

foto: Tomáš Dittrich
Malá obec Loket ve Středočeském kraji láká návštěvníky nejvíce asi svým klidem. My k tomu můžeme směle dodat, že od roku 2013 má, díky nám, novou dominantu - budovu obecního úřadu.
Ke každé nové stavbě přistupujeme s pokorou a náležitou úctou. To však neznamená, že přemýšlíme pouze v tradičních rozměrech. Naopak, snažíme se přinášet novou a svěží architekturu i do tak tradičního prostředí jakým zajisté je malá česká obec.
V při jednání se starostou a zastupitely Lokte, jsme pochopili, že můžeme být odvážní v našich návrzích. Samozřejmě, že jsme byli omezeni rozpočtem, ale v ostatních ohledech jsme dostali velmi volnou ruku.
Na první pohled jednoduchou budovu jsme se rozhodli “obléknout” do dřeva. Celý její vnější povrch jsme zaplnili dřevěnými lamelami, a jen jejich větší rozestupy určovaly umístění oken. Vznikl tak velmi kompaktní a přitom odlehčený celek, který příznivě zapůsobí na každého obyvatele i náhodného návštěvníka.
Naším záměrem také bylo adekvátně budovu označit. Proto jsme nechali vzniknout jednoduché zdi, kterou jsme barevně začlenili do budovy úřadu, ale tím, že jsme v tomto případě vynechali dřevo, jsme získali adekvátní plochu pro typograficky čistý nápis doplněný znakem České republiky. V neposlední řadě tento prvek nenuceně poukazuje na hlavní vstup.
Okolí stavby její výjimečnost jen podtrhuje - jednoduchost vyzdvihuje dominantní postavení, které vy v každé vesnici radnice měla mít. Nesnažili jsme se však o vybudování monumentu, ale o přirozenou dominanci, kterou každý přijme za svou.
Z vlastní zkušenosti víme, že ne vždy se podaří takovýto návrh dovést do finální realizace. V Lokti se nám to povedlo a to i díky skvělým lidem na tamější radnici. Děkujeme za příležitost.
archicraft s.r.o.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 23.06.17
Návštěvnost: 8487 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
WAU Matej Farkaš 23.06.17 14:11
suhlasim rk 23.06.17 16:38
reál R.Gregor 27.06.17 08:23
+/- Róbert Mešťánek 29.06.17 09:19
semiologie jiri vitek 30.06.17 09:55
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.