Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Achpark - nákupní centrum v Lauterachu

Autor: baumschlager eberle | Carlo Baumschlager, Dietmar Eberle
Statika: Mader & Flatz
Adresa: Dammstrasse 4, Lauterach, Rakousko | mapa
Investor: Errichtergemeinschaft Achbrucke
Realizace: 1998 Užitná plocha: 6970 m²
Obestavěný prostor: 45300 m³

Obchodní centrum Achpark leží na obdélníkovém pozemku, který je z východní strany ohraničený jednou z hlavních cest vedoucích z Lauterachu do Břežnice (Bregenz). Severní hranici vymezuje řeka Bregenzer Ache ústící do Bodamského jezera. Architekti pozemek využili bezezbytku. Půdorysná stopa objektu téměř kopíruje tvar pozemku po odečtení hranice zastavitelnosti společně s potřebnými plochami pro parkoviště a zásobování. Skulpturálně tvarovaná hmota domu přirozeně využívá výškové nerovnosti terénu. Zvýšená přední část obrácená k rušné komunikaci nabízí přístup po lávce do proskleného autosalónu, na nímž jsou dvě patra kanceláří. Snížená zadní část sleduje klesající pozemek. Vstup do supermarketu i menších obchodů je z venkovního parkoviště, které je v porovnání s hlavní příjezdovou cestou situováno o podlaží níž. Napříč celým domem prochází obchodní pasáž s horním světlíkem. Obvodový plášť z měděného plechu je perforování velkoplošným zasklením výkladních skříní s malými obdélníkovými okny kanceláří. Za homogenní fasádou se ukrývá vnitřní atrium nabízející poklidnou atmosféru chráněnou před frekventovanou komunikací.
Autor: Petr Šmídek, 14.04.16
Návštěvnost: 926 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.