Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Zastřešení zimního stadionu v Litomyšli

Autor: Architektonická kancelář Burian - Křivinka
Adresa: Černá hora, Litomyšl, Česká republika | mapa
Náklady: 24 700 000 CZK Projekt: 2002
Realizace: 2004 Zastavěná plocha: 3105 m²

Zimní stadion Litomyšl je situován v sportovním areálu Černá hora v Litomyšli. Jeho součástí je vedle kluziště přízemní objekt technologie a dvoupodlažní stavba se sedlovou střechou, postavená na přelomu 80. a 90. let v akci Z. Tento objekt je dnes využíván pouze v přízemí a jsou zde šatny a sklady hokejového oddílu. 2.np i podkroví je v hrubé stavbě a výhledově se uvažuje o jeho využitípro fitness a rehabilitaci / 2.np / a turistickou ubytovnu /podkroví/. Z jižní strany je areál vymezen tělocvičnou Jiskry Litomyšl.
Dostavba zimního stadionu je rozdělena do několika etap. V roce 2002 byla postavena nová východní tribuna pro 1400 stojících diváků.
V další etapě bylo realizováno zastřešení stadionu. Střecha je navrženo tak, aby byl zachován kontakt přilehlých spotovišť s historickým panoramatem města a střecha tento atraktivní pohled nezakryla. Střecha má tvar rovné desky nad níž vystupuje hřebínek nosných vazníků. Ty jsou opláštěny čirým polykarbonátem a slouží k prosvětlení střechy. Střecha má na tři strany výrazný přesah, směrem západním ke stávajícímu objektu zimního stadionu je z důvodu požárního odstupu bez přesahu.
Hlavním nosným prvkem střechy je dvojitý rovinný ocelový vazník, jehož spodní pásnice s výjimkou krajových polí sleduje šikminu spádu střechy. Ocelové vazníky jsou osazeny na betonových sloupech pomoci kluzného uložení. Osová výška vazníku v místě podpory je 2,85 m, celková pak 3,123 m, vzdálenost podpor ve směru rozponu je 42,9 m, osová vzdálenost vazníků je 8,6m.
Plášť střechy je nesen dřevěnými lepenými vazníky 440/140 mm po 3,9 m vynášených z osy diagonál ocelových vazníků. Na vaznících jsou ve vzdálenosti cca 1 m příčně kladeny hranoly 220/1000 mm na kterých je bednění z dřevěných desek tl. 25 mm.
V další etapě bude provedeno opláštění stadionu a postavena západní tribuna.

Literatura
 

Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 18.10.09
Návštěvnost: 59677 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.