Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Spielberk Office Centre Brno

Autor: Studio acht | Ben Hoek, Václav Hlaváček
Adresa: Holandská 1, Brno, Česká republika | mapa
Web: www.spielberk.cz
Investor: CTP Invest, s.r.o.
Projekt: 2004-07 Realizace: 2007-12

Spoluautoři: Petr Pelčák, Petr Hrůša, Ivan Wahla,Tomáš Rusín
Krajinné úpravy: Lodewijk Baljon
Návrhy interiérů: Václav Hlaváček

Spielbek Office Center je prvotřídní adresa kancelářských budov vysokého standardu, která vytváří komunitu perspektivních firem.
Architekti S8 se snažili navrhnout centrum pro lidi, kteří zde pracují tak, aby jim bylo nejenom místem práce, ale i relaxu. Vytváří dokonalý poměr mezi pracovním a přirozeným přírodním prostorem.
Areál obsahuje veškerou vybavenost, jako jsou restaurace, kavárny, fitness, které tvoří pracovní prostředí příjemnější a pohodlnější.
Hlavním urbárním prvkem je podélné jezero kolem něhož jsou rozesety jednotlivé kancelářské budovy. Směrem k ulici Heršpická jsou to 5-ti podlažní Villy, ke kolejím pak budovy IQ. Celý areál vrcholí dvojicí výškových budov Tower  A a Tower B.Jednotlivé Villy mají výměry kolem 5000 m² a jsou propojeny podzemními garážemi. Fasáda je tvořena autentickými holandskými cihlami. Střešní terasy nabízejí panoramatické výhledy na Brno.
Budovy IQ tvoří inteligentní řešení pro široký rozsah poptávky na 40000 m². Od callcenter, vývojové a development firmy, regionální sídla firem. Budovy jsou navrženy s největší efektivitou prostoru, tak aby si firmy mohly vytvořit optimální velikost pracovního prostoru a případně expandovat jak horizontálně, tak vertikálně dle toho, jak firma roste. V parteru budov je umístěna kantýna, fitness, kavárny a další gastro provozy.
Věže Tower A a Tower B byly postaveny jako poslední část celého areálu. Budovy získaly jako první ve střední Evropě certifikát Breeam Outstanding. Věž B je ideální reprezentativní sídlo pro sídlo firmy s prvotřídními kancelářemi. Vstup do budovy je kontrolován vzdušnou recepcí.  Věž Tower A je od konce roku 2016 provozována jako hotel Marriott Courtyard. Centrum se stalo pulsující součástí města. Navazuje na cyklostezky, a tak si své návštěvníky najde i v dobách pracovního klidu.
Studio acht
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 11.02.17
Návštěvnost: 8212 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.