Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vzdělávací centrum Kremž
Bildungszentrum Campus Krems

Autor: Dietmar Feichtinger Architectes | Dietmar Feichtinger
Spolupráce: Rupert Siller, Gerhard Pfeiler
Adresa: Dr.-Karl-Dorrek-Straße 30, Kremže, Rakousko | mapa
Web: donau-uni.ac.at
Náklady: 31 200 000 Euro Projekt: 2002-04
Realizace: 2003-05 Soutěž: 2001
Užitná plocha: 16675 m² Zastavěná plocha: 6973 m²
Plocha pozemku: 33929 m² Obestavěný prostor: 86529 m³

Donau-Universität Krems se specializuje na postgraduální akademické studium a nabízí exkluzivní kurzy v oblasti ekonomiky a managementu, telekomunikací, informačních technologií, životního prostředí a lékařských věd, ale i kulturních studií. Jako evropský model univerzita Krems kombinuje vysokou kvalitu ve vzdělávání, výzkumu a poradenství. V průběhu dvou let výstavby se kampus rozrostl o výzkumná centra, učebny, knihovnu, kavárnu, přednáškový sál, budovu pro univerzitu aplikovaných věd, kino a studentské apartmány. V uplynulých letech si IMC univerzita aplikovaných věd Krems vybudovala silnou mezinárodní reputaci a nyní má přes 1900 studentů z celého světa.
Univerzita Krems je sevřena mezi stávající budovy a svahy s vinnou révou. Velký obestavěný prostor je rozdělen do několika samostatných hmot, v čele se stávající historickou budovou. Spolu tvoří školní areál četná nádvoří , která umožňují opakované výhledy do krajiny. Urbanistická struktura zajišťuje lehkost a transparentnost díky použitému prosklení. Budovy mají integrované variabilní panely na fasádě, které se natáčí podle polohy slunce. Toto byla reakce na sousední historickou budovu (bývalá tabáková továrna) a na otázku, jak by měly v 21. století vypadat univerzitní stavby.
Autor: Milan Domkář, 09.02.15
Návštěvnost: 5217 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.