Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Tribuna městského stadionu Černá hora

Autor: Architektonická kancelář Burian - Křivinka
Adresa: Strakovská, Litomyšl, Česká republika | mapa
Náklady: 21 000 000 CZK Projekt: 05/2000 - 11/2001
Realizace: 03/2002 - 05/2003

Tribuna městského stadionu v Litomyšli je součástí rekonstrukce a dostavby sportovního areálu Černá hora. Dosud byly provedeny rekonstrukce atletické dráhy a fotbalových hřišť, rekonstrukce kluziště a tribuny zimního stadionu. Následovat bude zastřešení zimního stadionu a ve výhledu město uvažuje s výstavbou kryté plovárny. Novostavba tribuny městského stadionu byla realizovány na místě původní nízké zemní tribuny. Má kapacitu 528 sedících a 100 stojících diváků a komentátorské stanoviště. Její součástí je občerstvení, šatny s umývárnami, klubovny, sklady sportovních oddílů a zázemí údržby ploch.
Spodní stavba je tvořena příčnými betonovými stěnami s rozponem 5,4 metrů. Stěny vynáší stupňovitě zalomenou desku s výraznou zadní konzolou. Stupně jsou izolovány proti vodě, tepelně zaizolovány a finálně jsou ukončeny betonovými prefabrikáty. Na nosných stěnách jsou osazeny ocelové sloupy vynášející konstrukci zastřešení. Vlastní střecha je tvořena membránou z polyesterové tkaniny oboustranně pokryté měkkým PVC s ochranou proti UV záření.
Obvodový plášť přízemí má sendvičovou skladbu; vnější odvětrávanou vrstvu tvoří modřínové lamely. Podlahy jsou ze strojně hlazených betonů, vnitřní povrchy jsou betonové, na sendvičových stěnách omítky a omyvatelné nátěry. Horní tribuna je chráněna před větrem a deštěm zástěnou z kaleného skla. Všechny ocelové konstrukce jsou žárově zinkovány.
Provoz tribuny je uvažován sezónní, v zimním období bude stavba pouze temperována.
Stavba byla realizována za výrazné pomoci bývalého litomyšlského starosty pana Miroslava Brýdla.
Stavba
Textilní membrána
ARCHTEX, s.r.o.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 17.10.09
Návštěvnost: 56526 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.