Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Maison des Arts

Autor: Massimiliano Fuksas
Adresa: Michel De Montaigne University, Bordeaux, Francie | mapa
Web: www.u-bordeaux3.fr
Realizace: 10.01.1992 - 11.09.1995

Projekt The Maison des Arts spojuje dohromady několik různých funkcí - divadlo, hudbu, sochařství, kino a rádiové vysílání. Jde o dlouhou, úzkou a velice jednoduchou bednu vodorovně rozříznutou napůl a propíchnutou dvěma velkými svislými šachtami. Jednoduché spojitosti: “stroj s emocemi”, krabice plná nápadů, kontejner představ. Výchozím bodem při navrhování bylo co možná nejvíc eliminovat komplikovanou vnitřní strukturu a vytvořit “jednoduchý objekt”, kontejner s “citlivou kůží” - měděná kůže už stačila jemně zoxidovat a získat báječnou nazelenalou patinu zaznamenávající tok času. V některých místech se plášť odhalí, aby dům mohl ukázat svůj vnitřek. Dřevěný box rozhlasového studia na střeše se vzpíná jako anténa a zdůrazňuje, že komunikace se světem je možná jediným způsobem jak uvolnit emoce a smysly z hloubi duše. Směrem k jihu naplánoval Fuksas rozšíření divadla s přiléhajícími zkušebnami a servisními místnostmi, které je zcela autonomní a může být použito ke všem druhům umělecké zábavy.
Zdroj: Massimiliano Fuksas Architetto
Vložil: Petr Šmídek, 15.10.07
Návštěvnost: 46551 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.