Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Administrativní budova Slivenec

Autor: ma3 architekti | Jan Adámek, Štěpán Malý, Kristýna Pavelková
Adresa: Slivenec, Praha, Česká republika
Soutěž: 2014

Koncept vychází z prvotní představy vytvořit moderní, jednoduchou a dobře fungující budovu pro konkrétního investora. Stavba je koncipovaná jako třípatrová s vnitřními atrii, které opticky propojují jednotlivá patra. Okolo budovy jsou zelené plochy, vzrostlé stromy a vodní hladina. Všeobecně hraje zeleň v celém projektu významnou roli. Je součástí všech veřejných prostor, atrií a počítá se s ní i do interiéru za účelem vytvořit příjemné prostředí pro práci a dostat do prostor budovy maximum denního osvětlení. Nosná konstrukce budovy administrativy je navržena jako železobetonový skelet, na který bude následně navěšena hlavní skleněná statická fasáda s dvojskly opatřenými fólií kontrolující průchod sluneční energie. Druhá fasáda bude předsazená, dynamická, tvořena kovovými nebo potištěnými skleněnými lamelami. Lamely se budou automaticky natáčet podle polohy slunce a intenzity jeho záření. Ploché střechy budou osazeny solárními panely, betonovou dlažbou a extenzivní zelení. Budova jídelny bude ze dvou stran obložena dřevěným fasádním obkladem. Ze strany severní bude po celé délce prosklená.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 03.01.17
Návštěvnost: 3234 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.