Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Administrativní budova Chodov

Autor: ma3 architekti | Jan Adámek, Štěpán Malý, Kristýna Pavelková
Adresa: Chodov, Praha, Česká republika
Soutěž: 2016

Reprezentativní, inspirativní a příjemné prostředí je základním předpokladem pro vznik nového sídla firmy. Pětipatrová stavba s jedním podzemním podlažím je stavěna na konceptu jednoduchého obdélníkového půdorysu se čtyřmi atrii, který tvoří přehledné a kompaktní dispoziční uspořádání nezbytné pro fungující pracoviště 400 zaměstnanců. Čtyři atria nejen vizuálně propojují celý objekt a maximálně jej prosvětlují včetně podzemního podlaží, ale také vytváří jedinečný akcent celkového vzhledu objektu tím, že se propisují na obvod budovy v podobě dvoupatrových otvorů. Na každé straně fasády tak vzniká jeden průhled do nitra budovy, který navíc ve vyšších podlažích nabízí další venkovní odpočinkové terasy s výhledy do okolí. Venkovní odpočinková místa obklopená zelení hrají v projektu významnou roli, důraz je kladen také na reprezentativní předprostor budovy se zelení a vodní hladinou.

V přízemí se nachází vstup, hala s recepcí, jídelna, malé jednací místnosti a kanceláře. Druhé až čtvrté nadzemní podlaží jsou celá věnována kancelářím, jednacím místnostem a zázemí pro zaměstnance. Páté podlaží je z větší části určeno kancelářím vedení společnosti a v "bočních křídlech" jsou umístěny odhlučněné vzduchotechnické technologie. Na střeše budovy je k dispozici odpočinková zahrada. V podzemním podlaží jsou situovány dva kongresové sály se zázemím, technické prostory budovy, archiv, sklady a parkování pro 28 vozidel. Parkování zaměstnanců a návštěvníků se nachází před budovou a je navrženo formou parku.
 
Nosnou konstrukcí je železobetonový skelet, na který bude navěšena hlavní skleněná fasáda s trojskly a fólií kontrolující průchod sluneční energie. Podél vnějšího obvodu budovy následuje předsazená druhá fasáda tvořena dřevěnými nebo plechovými stínicími lamelami. Dvoupatrové otvory skrz budovu do atrií jsou zvýrazněny betonovými rámy. Ve vnitřních atriích budou na skleněnou fasádu přisazeny interiérové žaluzie. Plochá střecha bude osazena solárními panely, extenzivní zelení, dlažbou, květníky s vyšší zelení a zahradním nábytkem.


Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 06.01.17
Návštěvnost: 4317 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.