Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Byt Zborovská

Autor: Designist | Ivana Šustrová
Spolupráce: Erika Táborská
Adresa: Praha, Česká republika
Projekt: 2016 Realizace: 2016
Užitná plocha: 83 m²

Byt ve Zborovské ulici je umístěn v podkroví secesního domu.  Dispozičně je řešen jako otevřený mezonet 2+kk s terasou. Původní dispozice se zásadně neměnila, pouze se rozšířil obytný prostor v horním patře a to vybouráním malé koupelny a krbu.
Byt byl původně vybaven masivním schodištěm a kazetovou MDF podlahou. Vše doplňovalo obložení stěn vč. úložných prostor v rustikálním stylu.
Zadáním bylo byt prosvětlit, sjednotit, dispozičně vhodně upravit a více propojit s terasou. Byt je určen na krátkodobý pronájem, a proto nebylo potřeba řešit větší úložné prostory. Solitérní nábytek se vybíral s poukazem na klasickou formu českého retro nábytku, který se nechal pro účel vybavení bytu vhodně repasovat. Celý byt propojují jednoduché industriální prvky. Hlavní důraz je montovaného schodiště a navazující podesty, které nahradilo původní masivní dvouramenné schodiště.
Barevný akcent dodávají obrazy od Martina Feri a Michaeli Stefanidu.
Stavební část zahrnovala bourací práce, úpravy rozvodů elektroinstalace, výměny podlah, SDK podhledy a demontáže schodiště a vestaveb. Veškeré podlahy byly sjednoceny v provedení masiv dub olej vč. nových schodnic pro výstup na terasu.
Vybouraný prostor v horním podlaží slouží jako ložnice s výhledem na terasu.  Terasa byla vybavena novým povrchem a elektroinstalací. Je situována tak, aby byl maximálně využitý výhled na Hradčany a Petřín.
Projekt
Fotograf
Tomáš Dittrich
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 12.01.17
Návštěvnost: 13980 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Docela by mě zajímalo vilda 20.01.17 15:13
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.