Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům architektury
Haus der Architektur

Autor: Architekturbüro Drescher & Kubina | Manfred Drescher, Dieter Kubina
Adresa: Waisenhausstraße 4, Mnichov, Německo | mapa
Web: www.muenchenarchitektur.com
Investor: ‪ByAK - Bayerische Architektenkammer
Realizace: 2002 Soutěž: 1997
Užitná plocha: 1500 m²

Nově přistavěný objekt Bavorské architektonické komory na ulici Waisenhausstraße tvoří především výstavní sál a přednášková místnost, který je místem společného setkávání pro všechny, kdo se zajímají o projektování a stavění. Na stejné adrese leží také historická budova pošty od architekta Maxe Littmanna, kde má své hlavní sídlo Bavorská architektonická komora. Potřeba velkých prostorů k seminárním a výstavním činnostem vedla ke zřízení vzdělávací akademie. V soutěži, kterou komora vypsala, zvítězil místní ateliér Drescher Kubina s jasně členěným návrhem, který tvořil kontrast k sousední historické budově, ale zároveň se tvářil dostatečně diskrétně. Nově navržený objekt z pohledového betonu je členěný horizontálními skleněnými lamelami. Všechny podlahy v domě jsou z asfaltu.
Třípodlažní objekt je podélně rozdělen na dvě poloviny. Jižní vstupní část tvoří foyer s výškou přes dvě podlaží. V severní části jsou za sebou řazeny jednotlivé místnosti a kanceláře. V nejvyšším podlaží se nachází z obou stran prosvětlený sál k pořádání společenských událostí. Symetrické řešení usnadnilo flexibilitu ve využití výstavních a přednáškových místností. Identická schodiště na obou koncích budovy umožňují vzájemnou nezávislost a různé členění horního sálu.
Autor: Petr Šmídek, 29.12.14
Návštěvnost: 2998 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.