Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Instalace výstavy 40 let FA ČVUT
Galerie Jaroslava Fragnera 25/11/2016 – 08/01/2017

Autor: Aulík Fišer architekti | Jakub Fišer, Kristýna Zámostná
Kurátor výstavy: Ján Stempel / FA ČVUT
Adresa: Betlémské náměstí 5a, Praha, Česká republika
Web: www.gjf.cz/aktualne/fa-cvut-1976-2016/
Realizace: 2016

Výstava je součástí širších oslav výročí 40 let obnovení samostatné fakulty architektury na ČVUT v Praze, které připomíná v symbolické formě výběrem 40 staveb pedagogů a absolventů školy, prezentovaných vždy jednou velkoformátovou fotografií.
Pro dané téma jsme sál galerie rozdělili na tři trojúhelníky. Největší z nich ve středu prostory se otevírá od vstupu k protější stěně, na které jsou na pěti stupních vyskládány na volně stojících deskách vybrané snímky realizovaných staveb. Tato - většinou obecně známá díla -  jsme doplnili o dobové školní projekty (nejen) jejich autorů, umístěné v postranních zbývajících částech sálu, které jsou od ústřední prostory symbolicky odděleny průchozí stěnou z textilních pruhů, potištěných jmény všech 4389 absolventů, kteří fakultu v uplynulých 40 letech absolvovali.
V předsálí je výstava doplněna medailony osobností školy, momenty z jejího života a činnosti studentského Spolku posluchačů architektury, knižními publikacemi, jejichž autory jsou pedagogové či absolventi školy a dále projekcí dokumentárního filmu Hedviky Hlaváčkové "Jednoduchej dům" o nové budově ČVUT a její autorce Aleně Šrámkové a filmu Jany Chytilové "Kritická židle: Rostislav Švácha".
Projekt
Fotograf
AI photography
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 05.12.16
Návštěvnost: 10920 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.