Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Byt pro rodinu se třemi dětmi

Autor: MAAT | Mária Maninová, Andrea Trembuľaková
Adresa: Chodská, Vinohrady, Praha, Česká republika
Projekt: 10/2012 - 02/2013 Realizace: 04-10/2013

Dům u sadů Svatopluka Čecha pochází z roku 1904, v roce 1928 byl nadstavěn o čtvrté patro a podkroví a byla změněna původně neoklasicistní fasáda. Byt 4+1 ve třetím patře byl předchozími nájemníky využíván jako dvougenerační a byl ve velmi opotřebovaném stavu, nicméně dispozice zůstala půvdní. Kromě vybudování moderního a pohodlného rodinného zázemí bylo přáním majitelů vytvořit možnost soukromého prostoru pro každého člena rodiny, zejména pro každé ze tří dětí.

Nepříznivou severojižní orientaci kompenzuje výhled do parku a díky vysoké poloze bytu také pohled na střechy okolních domů a katedrály sv. Víta v dálce.

Centrálním a vstupním prostorem je původní chodba - nyní vstupní hala, která také slouží jako malá galerie. Původní repasované dveře byly doplněny o nástěnné kazetové obklady, aby byl zvýrazněn historický charakter domu. Mírný retro charakter mají ještě koupelny, jinak je byt zařízen nábytkem a dveřmi v nedekorativním stylu.

Jako společný prostor byla zvolena  místnost s arkýřem na severní straně bytu. Příčky dalších pokojů do Slezské ulice byly posunuty nebo přidány tak, aby vznikl samostatný pokoj pro dívku a dva propojené menší pokoje pro chlapce. Vzhledem k velkému věkovému rozdílu a z toho vyplývajícího rozdílného životního rytmu je pokoj vybaven posuvnou stěnou na celou výšku prostoru, aby bylo možné míru soukromí upravit.

K dětským pokojům přiléhá chodba s knihovnou a úložnými prostory, vše je řešeno jako nábytková vestavba.

Na jižní straně bytu se nachází ložnice rodičů a průchozí pracovna, kombinovaná s funkcí pokoje pro hosty. Místnost je opět možné uzavřít posuvnou stěnou.

Pro finální povrchové úpravy byly zvoleny tradiční materiály -  dřevěná podlaha (jasan) a bíle lakovaná mdf. Na podlahách v koupelnách je epoxycementová stěrka šedé barvy, kombinovaná s bílým fazetovým keramickým obkladem, doplněné skříňkami z olejovaného masivního dubu a velkoplošnými zrcadly.

Bílá barva na stěnách a vestavěném nábytku byla zvolena na přání majitelů. Tvoří základ pro budoucí postupné zabydlování a dotváření prostoru dalšími prvky a uměleckými díly.Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 23.11.16
Návštěvnost: 11496 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
ta to daco baječne! sandokan 24.11.16 07:52
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.