Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Horská chata Tereza

Autor: ADR | Petr Kolář, Aleš Lapka
Adresa: Horní Malá Úpa, Česká republika
Investor: MEGA centrum s.r.o.
Projekt: 2010 Realizace: 2011
Užitná plocha: 346 m² Zastavěná plocha: 291 m²

Exteriér
Horská chata se nachází v Krkonoších v obci Dolní Malá Úpa. Objekt je umístěn v prudkém svahu s hlavní fasádou orientovanou na výhledy do údolí Malé Úpy a na vrchol Sněžky. Díky prudkému svahu je část přízemí zcela zapuštěna do terénu a je opatřena zelenou střechou, která přirozeně navazuje na okolní terén. Zde se nachází technické místnosti a bazén.  Hlavní hmota vystupující nad terén je 2 podlažní a je zastřešena sedlovou střechou. Hřeben střechy je rovnoběžný s vrstevnicemi stávajícího terénu.
V přízemí objektu v části pod hlavní hmotou je situován obytný prostor s kuchyní a jídelnou a krytou terasou. V patře přístupném po jednoramenném schodišti jsou umístěny 4 ložnice se samostatnými koupelnami. Všechny ložnice mají přístup na společnou lodžii na západní fasádě.
Fasády hlavní hmoty objektu jsou tvořeny modřínovým vertikálním obkladem bez povrchové úpravy. Krytina sedlové střechy je z oxidovaných měděných plechů, které na východní straně přechází do fasády. Část přízemí zapuštěná do terénu se pohledově uplatňuje pouze západní fasádou s kamenným obkladem.
Hlavní jednoduchá hmota je členěna zapuštěnou terasou lichoběžníkového tvaru v přízemí a v patře horizontálním prvkem lodžie. Fasády jsou dále členěny velkými okny s bezrámovým zasklením, které umožňují nerušený výhled na horské scenérie za každého počasí.

Interiér

Záměrem bylo dodržet ráz horské chalupy s typickým výrazným podílem přírodních materiálů, především dřevěných a kamenných obkladů stěn v kombinaci s moderními prvky jak ve stavební části, tak u typového nábytku a textilu. Částečně byla při realizaci využita i torza krovu z původního objektu na jehož půdorysu stavba stojí.
V přízemí je situován obytný prostor s kuchyní, jídelnou a krytou terasou. Komunikační koridor ve středu objektu, jehož dominantou je masivní dubové schodiště, umožňuje přímý přístup do všech částí domu, propojuje obytný prostor s patrem, bazénem i technickým zázemím. V prostoru bazénu a spa je použitý celoplošný zrcadlový obklad. V kombinaci s kamenným obkladem stěny má za cíl kromě optického efektu také umocnění dojmu z výhledu do krajiny.
V patře jsou celkem čtyři pokoje, každý s vlastním zázemím. Dva pokoje mají otevřený krov s přístupem do vrcholu střechy. Prakticky je tím využita většina prostoru sedlové střechy. Celkem se tak může v pokojích pohodlně vyspat až dvacet nocležníků.  Všechny pokoje mají přístupu na společnou terasu orientovanou směrem k jihu.
ADR


Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 02.11.16
Návštěvnost: 13101 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.