Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Nový duch Pasáže Myslbek – Umění a plastika VORTEX

Autor: CMC architects, a.s. | David Richard Chisholm, Vít Máslo
Plastika: LASVIT – Maxim Velčovský
Spolupráce: Evžen Dub, Adria Ferrer, Nela Šteinerová, Marian Volšík
Adresa: Praha, Česká republika | mapa
Investor: AEW – Jean Paul Hermetz
Realizace: 2016

Protože Pasáž Myslbek má mimořádnou pozici na pěší zóně a budova je pojmenovaná podle významného českého umělce, naše strategie se společně s investorem (AEW) zaměřila na její přeměnu v místo s unikátní atmosférou. CMC vyhrálo soutěž na nový návrh v roce 2014 a AEW nás v podstatě požádali, abychom pomohli ke 'znovuzrození' tohoto prestižního přechodového městského obchodního prostoru a přetvořili ho na umělečtější a dynamičtější centrum dění. Odpovědí CMC byly řady elegantních, na dotyk příjemných povrchů, navržených ve spolupráci s AHK (Zdeněk Hölzel a Jan Kerel), ke které byl přizván i Maxim Velčovský (LASVIT), aby se podílel na návrhu centrálního uměleckého objektu nebo skleněné plastiky umístěné pod stávající kupolí. Naším záměrem bylo zachytit okamžik, postihnout vzrušující představy a zanechat v myslích návštěvníků trvající vzpomínku. Myslbek nyní žije a je to pasáž plná energie, významů a tajemství. Dýchá novým životem jako důležitá součást řady Pražských slavných pasáží a průchodů.

Dominantu pasáže obchodního centra Myslbek tvoří unikátní světelná instalace Lasvitu, kterou navrhl designér Maxim Velčovský ve spolupráci s Davidem Chisholmem a Vítem Máslem. Více než dvanáct metrů širokou a sedm metrů vysokou impozantní plastiku s názvem Vortex tvoří téměř 700 skleněných komponentů, vyrobených z ručně foukaného hutního skla. Designér Maxim Velčovský se nechal inspirovat centrální dvoranou a dynamikou celého prostoru. Instalace znázorňuje křišťálový vír, který je přitahován vnitřním prostorem Myslbeku. Vytvořena je násobením skleněných komponentů, které představují trojrozměrnou simulaci pohybu v prostoru a čase.

Hlavní důraz jsme při změně nebo náhradě prvků dávali na povrchy sloupů, stropy, osvětlení, eskalátory, zastínění kupole a na osazení centrálního skleněného objektu nazvaného VORTEX. Také řada vnitřních instalací byla modernizována, aby splňovala současné normy a obecně zlepšila technické parametry prvních dvou komerčních podlaží Pasáže Myslbek. Veškeré stavební práce se musely provádět pouze v noci mezi 22:00 a 07:00, aby pasáž nemusela být během běžné otvírací doby zavřena. Generální dodavatel byla firma NEVŠÍMAL, běžně známá jako velmi kvalitní dodavatel fasád, která má v současné době samostatnou divizi specializující se na sofistikované a atypické interiéry. Dodavatelem skleněné plastiky byla firma LASVIT.Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 19.10.16
Návštěvnost: 12169 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.