Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Divadlo v paláci
Theater im Palais

Autor: balloon architekten
Adresa: Leonhardstraße 15, Štýrský Hradec, Rakousko | mapa
Web: www.kug.ac.at
Investor: Bundesimmobiliengeselschaft
Projekt: 2012 Realizace: 2013-14
Soutěž: 2011

'Divadlo v paláci' slouží divadelnímu institutu spadajícímu pod Vysokou školu múzických umění ve Štýrském Hradci. Původně stavba sloužila jako vozovna a stáje pro potřeby sousedního paláce Meran, který dnes rovněž využívá Vysoká škola múzických umění. Společně s palácem vytváří náměstí, které je středem malého campusu, odkud v severní části navazuje hudební sál MuMuTh.
Budova divadelního institutu byla asanována a dále rozšířena o velkoryse koncipovanou vstupní část. Kromě opravené střechy získala novou předsazenou fasádu, která celému objektu dodává pozoruhodný vzhled a zároveň slouží ke stínění proskleného foyer. Vnější plášť, který autoři označují jako “baldachýn“, tvoří ražený hliníkový plech zlaté barvy. Nově přistavěná vstupní část funguje také jako studentská zóna ke společnému potkávání. Celkem vzniklo dodatečných 1800 m² podlažní plochy. V průběhu rekonstrukce a rozšíření divadla proběhla rovněž celková úprava náměstí mezi divadlem a palácem, na němž se podílely zemský úřad, památkáři i univerzita.
balloon
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 01.10.16
Návštěvnost: 12164 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.