Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Obytný soubor na břehu Rýna
Wohnen am Schaffhauserrheinweg

Autor: jessenvollenweider architektur | Anna Jessen, Ingemar Vollenweider
Adresa: Alemannengasse 22/24, Burgweg 32/34, Römergasse 4/6, Basilej, Švýcarsko | mapa
Náklady: 40 000 000 Euro Realizace: 2012-14
Soutěž: 2009 Užitná plocha: 19400 m²
Plocha pozemku: 8780 m² Obestavěný prostor: 64000 m³

Obytný soubor tvořený čtveřicí domů leží ve vilové čtvrti Wettstein v sousedství farmaceutického gigantu Hoffmann-La Roche. Jedinečný pozemek na pravém břehu Rýna se nachází na místě bývalé dětské nemocnice. V roce 2008 se kantonální vláda usnesla, že pozemek bývalé nemocnice bude uvolněn pro “diferencovanou vysoce kvalitní bytovou výstavbu“, což znamená, že na prestižní adrese nevzniknou pouze velkometrážní luxusní byty, ale také dostupnější bytové jednotky. O rok později proběhla soutěž, v níž předseda poroty Fritz Schumacher vybral z devětadvaceti návrhů projekt s názvem “Riva“ (měl odkazovat na uvolněnou atmosféru v blízkosti řeky) od dvojice místních architektů Anna Jessen a Ingemar Vollenweider. Vítězný soubor tvoří kompozice čtyř domů se šesti samostatnými vstupy. Klínovité půdorysy se zaobleným nárožím zaručují, že se do všech obytných místností dostanou sluneční paprsky stejně jako u domů v zadní řadě zůstanou zachovány průhledy na řeku a historické centrum Basileje. Celkem vzniklo 85 bytových jednotek o velikosti 67 – 210 m². Třetina bytů (25) byla prodána (1-2 miliony franků) a dvě třetiny bytů (61) jsou určeny k pronájmu. Nájem dvoupokojového bytu v přízemí na nejvzdálenějším konci od řeky činí 1800 franků. Na opačném konci nabídky pak stojí šestipokojový byt v nejvyšším patře a přímým výhledem na řeku za cenu 8350 franků měsíčně. Všechny čtyři bytové domy jsou propojeny suterénem, kde se nachází 92 parkovacích míst.
zápisky z  pátku 10. dubna 2015 během studijní cesty o.s. Kruh po švýcarské architektuře
Autor: Petr Šmídek, 20.08.16
Návštěvnost: 14705 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.