Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Tenisový klub IJburg

Autor: MVRDV | Winy Maas, Jacob van Rijs, Nathalie de Vries
Spolupráce: Renske van der Stoep, Pepijn Bakker, Sanne van der Burgh, Cristina Gonzalo, Rosa Rogina
Adresa: Zandzeggestraat 1, IJburg, Amsterdam, Nizozemí | mapa
Web: www.tennisverenigingijburg.nl
Investor: Romijn Bouw
Projekt: 2013 Realizace: 2015
Užitná plocha: 322 m²

Nový polder IJburg neslouží jen jako rezidenční oblast pro desetitisíce Holanďanů dojíždějících za prací do nedalekého Amsterodamu, ale je soběstačnou městskou čtvrtí nabízející dvanáct tisíc pracovních míst, školy, obchody, restaurace a dokonce i vlastní hřbitov. Kromě toho IJburg nabízí řadu sportovních vyžití. Místní tenisový klub, který se nachází na malém ostrově Rieteland-Oost mezi hustě obydleným ostrovem Haveneiland a přírodním parkem Diemerpark, byl založen v roce 2008. Tenisté se však doposud museli obejít bez odpovídajícího zázemí. Před dvěma lety pro ně rotterdamský ateliér MVRDV vyprojektoval klubovnu se střešní tribunou, kterou příznačně nazval “Pohovka“. Rudě zbarvený plasticky ztvárněný objekt souzní s tenisovými dvorci. Klubovna na délku měří 36 metrů. Velkorysé prosklení otevírá průhledy z antukových dvorců do přírodního parku. Na tribunu se vstupuje z jižní strany a nabízí posezení pro celkem dvě stě diváků. Tvarování střechy rovněž napomáhá, aby se klubovna v letních měsících nepřehřívala. Kromě střešní terasy a klubovny nabízí nejnutnější zázemí s převlékacími kabinami, sprchami, záchody a sklady. Zatímco z venku objekt rudě září, tak v interiéru jsou podlahy a strop obloženy dřevem, čímž má navozovat dojem obývacího pokoje.
Autor: Petr Šmídek, 10.07.16
Návštěvnost: 11898 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.