Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
ICHOT Brána Poznaně
ICHOT Brama Poznania

Autor: Ad Artis Architects | Arkadiusz Emerla, Piotr Jagiełłowicz, Wojciech Kasinowicz, Maciej Wojda
Adresa: Gdańska 2, Poznaň, Polsko | mapa
Web: www.bramapoznania.pl
Realizace: 30.5.2013 Užitná plocha: 6216 m²

ICHOT (Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego – Interaktivní centrum historie Katedrálního ostrova v Poznani) byl postaven v nejstarší části Poznaně na Ostrów Tumski, kde se byla ustanovena polská státní suverenita a byly položeny základy polského křesťanství.
Největší výzvou bylo propojit nově navržený objekt se souborem historických budov. Vznikl tak jednoduchý tvar bez zbytečných ornamentů. Nový zásah respektuje historické kořeny, ale na druhou stranu k nim stojí v příkrém kontrastu, aby připomenul současnou dobu, z níž vešel.
Pro náš tým bylo důležité vytvořit pravdivou a autentickou budovu, čehož bylo dosaženo nejen redukcí formy do základní podoby, ale také materiálovou bezprostředností. Z toho důvodu jsme se rozhodli použít pohledový beton, ocel a sklo. Hlavní přístupová cesta se přizpůsobuje katedrále a rozděluje blok na dvě části, čímž vznikla štěrbina směřuje k chrámu. Výhled na katedrálu návštěvníky doprovází rovněž v každém podlaží, když kráčí po skleněných můstcích. Tímto způsobem se z katedrály stává největší a nejprominentnější výstavní exponát. Budova slouží jako prizmatický hranol, skrz něj hledíme na objekt nejvyššího významu, kterým je historické místo. Hlavní ideou trhliny bylo vytvoření otevřeného prostoru naplněného pouze vnějším prostředím.
Ad Artis Architects
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 12.06.16
Návštěvnost: 10662 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.